Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Środa Popielcowa

Nawrócenie

Jl 2,12-18

Przeto i teraz jeszcze – wyrocznia Pana: Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem. (Jl 2,12)

Prorok Joel ewidentnie ma poczucie, że sprawa jest pilna! „Nawróćcie się do Mnie” – woła w imieniu Boga – „Nawróćcie się do Mnie teraz!”. Czy sprawa jest aż tak poważna? Czyżbyśmy byli tak strasznymi grzesznikami? Czy jesteśmy w gorszym stanie niż w ubiegłym Wielkim Poście? Dlaczego Bogu tak bardzo zależy na naszym nawróceniu, iż naciska, byśmy wrócili do Niego natychmiast? Odpowiedź może być tylko jedna: On jest „łaskawy, miłosierny… wielki w łaskawości, a lituje się na widok niedoli” (Jl 2,13).

Wielki Post ma nie najlepszą reputację. Kojarzy się z pokutą, wyrzeczeniem i zaparciem się siebie. Niejednemu z nas wydaje się serią ciągnących się powoli szarych dni – i tak przez całe sześć tygodni. Jednak celem tego okresu nie są nieustanne akty pokory, lecz przyjęcie łaski Bożej w naszym życiu. Wielki Post jest przede wszystkim czasem obfitych Bożych łask – a już zwłaszcza w Świętym Roku Miłosierdzia!

Wielki Post to dar czterdziestu dni, w których Bóg objawia nam siebie. To czterdzieści okazji, by przybliżyć się do Jezusa. Czterdzieści dni, w których Ojciec wylewa na nas swoje miłosierdzie, łaskę i zmiłowanie.

Miłosierdzie Boże to sprawa pilna. Bóg w tym Wielkim Poście pragnie czynić wspaniałe rzeczy w naszym życiu i możemy Mu w tym pomóc, jeśli znajdziemy czas na to, by się do Niego zbliżyć. Bądź więc otwarty na Boga i pozwól Mu się napełnić Jego Duchem. Oto cztery postanowienia, które mogą ci w tym pomóc:

„Panie, pragnę odpowiedzieć na Twoje tak pilne wezwanie! Pomóż mi nawrócić się do Ciebie i znaleźć dla Ciebie czas w rozpoczynającym się Wielkim Poście. Jezu, daj mi się poznać i przemień moje serce”.
Ps 51,3-6.12-14.17
2 Kor 5,20--6,2
Mt 6,1-6.16-18


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Wielki Post Popielec miłosierdzie Boże Środa Popielcowa
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W