Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


prof. zw. dr hab. med. Andrzej Gregosiewicz

PRZESTĘPCZE PRAWO

Czy jest zgodne z prawem, że w polskich aptekach sprzedaje się fałszywe leki homeopatyczne, wyprodukowane we francuskich koncernach i zarejestrowane w Polsce na podstawie francuskiego "piśmiennictwa" homeopatycznego oraz ustawy mówiącej o tym, że "produkty homeopatyczne nie wymagają dowodów skuteczności terapeutycznej"? Jeśli to jest zgodne z polskim prawem, to czy Trybunał Konstytucyjny nie powinien zapytać polskiego ustawodawcy, kto i w jaki sposób lobbował za powstaniem przestępczego prawa?

MOJA DIAGNOZA

Polskie władze publiczne nie panują nad niekontrolowanym rozwojem oszustw leczniczych, zwłaszcza homeopatii. Wynika to wyłącznie z niekompetencji albo - gorzej - korupcji. Chodzi bowiem o wielkie pieniądze. Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem zbytu dla fałszywych leków homeopatycznych, ze względu na wielką liczbę ludzi otumanionych medialną ezoteryką.

I tak nasza WŁADZA USTAWODAWCZA zalegalizowała homeopatię - okultystyczną groteskę sprzed 200 lat, demaskowaną wielokrotnie przez światowe autorytety naukowe. Sejmowa Komisja Zdrowia zignorowała raport Instytutu Onkologii w Krakowie na temat przerażających skutków "alternatywnych metod leczenia", w tym homeopatii (5 tysięcy zmarłych rocznie). Francuski koncern Boiron, mając za sobą "prawo" farmaceutyczne, ustami polskiego pełnomocnika (mgr prawa Joanna Karniol) oświadcza arogancko w piśmie procesowym, że dane na temat śmierci pacjentów to demagogia (sic!).

Pytam: ilu polskich pacjentów musi jeszcze umrzeć, by polski ustawodawca zaczął opierać się na opinii polskich naukowców, a nie - francuskich producentów fałszywych leków?

WŁADZA WYKONAWCZA powołała na prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych dr. farmacji (!) L. Borkowskiego, który z całą powagą ("Gazeta Wyborcza", 9.06.06, Lublin) potwierdza istnienie magicznych zjawisk typu "pamięć wody". Ten mazowiecki Einstein uważa więc, że "im mniejsza dawka leku, tym silniejsze jest jego działanie". Krótko mówiąc - wyrzuca na śmietnik uniwersalne prawa przyrody i całą współczesną naukę, by zrobić miejsce dla homeopatii. Dzięki temu w aptekach można kupić preparaty, które działają na zasadzie przekazywania choremu "duchowych informacji leczniczych" przenoszonych przez "fale elektromagnetyczne, wypromieniowywane przez homeopatyczne granulki cukrowe". Czy ktoś tu nie zwariował?

WŁADZA SĄDOWNICZA - jako niezawisła - dysponuje możliwością rozstrzygania nawet najbardziej specjalistycznych kontrowersji naukowych. Są to rozstrzygnięcia ostateczne, mimo że dotyczą czasem spraw znanych wąskiej grupce specjalistów.

A ja? Ja jestem tylko lekarzem. Nie mam żadnej władzy. Mogę tylko uprzejmie prosić "CZWARTĄ WŁADZĘ", by zamieściła następujący komunikat:

Drodzy Rodzice chorych dzieci - jeżeli po nieskutecznym "leczeniu" homeopatycznym, np. grypy, okaże się, że były to np. początki białaczki, nie miejcie złudzeń. Winnych nie znajdziecie. Opóźnienie (przez "terapię" homeopatyczną) leczenia raka krwi u Waszego dziecka jest zgodne z polskim prawem. Nie wierzycie? Zajrzyjcie do artykułu 21 ustawy Prawo farmaceutyczne.

Osobiście uratowałem kilka tysięcy dzieci od kalectwa. I robię to nadal. A co robią polskie władze publiczne? Ułatwiają zagranicznym koncernom wyłudzanie od polskich pacjentów prawdziwych pieniędzy za fałszywe leki. Kto odnosi z tego korzyść? Jestem pewien, że wszyscy zaangażowani w ten interes. Oprócz chorych.

Tak oto polska medycyna, polskie ustawodawstwo i polskie prawo zeszły na psi (ψ - grecka litera oznaczająca zjawiska paranormalne).

Ten tekst ukazał się w czasopiśmie Służba Zdrowia nr 55-58 (3556-3559) - 24 lipca 2006. Publikacja za zgodą autora.


opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: prawo władza wykonawcza homeopatia pamięć wody zjawiska paranormalne wstrząsanie dynamizacja fałszywe leki homeopatyczne władza ustawodawcza władza sądownicza
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W