Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Odzież z wełny merynosów

Iwona Zasucha

Innowacyjny produkt, wełniana koszulka dobrym prezentem na Święta!

Innowacyjny produkt, wełniana koszulka dobrym prezentem na Święta! - foto
Autor/źródło: photogenica.pl, (C) DLILLC/Corbis


Zastanawiam się, co kupić bliskim na Święta? Co jest dla mnie ważne? Ich zdrowie!

I właśnie myśląc o ich zdrowiu wybieram wełnianą koszulkę jako prezent. Czy Ty też chcesz zadbać o zdrowie swoich bliskich? Podkoszulki uszyte z wełny owiec australijskich pozwalają nie tylko nie marznąć, ale również być zdrowym.

Czy wiesz, że wełna ma wiele właściwości zdrowotnych?

Stosuje się ją w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń, np. w zaburzeniach termoregulacji
i ukrwienia skóry, stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, ścięgien, więzadeł i mięśni, nerek i pęcherza moczowego, zmianach zwyrodnieniowych kończyn i kręgosłupa, zapaleniu ucha środkowego i zatok, bólu zębów, schorzeniach reumatycznych, przy urazach
i złamaniach kończyn, leczy również otarte stopy i pęcherze. Po wełnę owczą sięga się również dla złagodzenia stanów napięcia psychicznego.

Czy wiesz, że włókna wełny owczej od setek lat uważane są za jeden z najzdrowszych surowców, jakich człowiek może użyć do produkcji odzieży?

Runo owiec z rasy Merynos australijski charakteryzuje się odpowiednim skrętem włosa, który reguluje temperaturę skóry i zapobiega jej wychłodzeniu. Najważniejszą dla człowieka zaletą wełny są jej doskonałe zdolności termoregulacyjne. W naturalnych warunkach, latem, gdy temperatura dochodzi do 35°C, chroni ona ciało Merynosa przed przegrzaniem, natomiast zimą nie pozwala mu zamarznąć nawet przy -20°C.  

Czy już masz pomysł na prezent?

Jeżeli jeszcze nie, to odpowiedź znajdziesz na https://www.woolmed.pl/info/dlaczego-woolmed.html

Artykuł sponsorowany. Opr.iz


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: święta prezent reumatyzm owca alergia krążenie krwi Wełna merynos nerwoból podkoszulek
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W