Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

I Komunia Święta - jak dobrze przygotować dziecko?

Sue Doggett

Angela M. Burrin

Moja Pierwsza Komunia Święta

Moja Pierwsza Komunia Święta - foto
Autor/źródło: Pixabay, pompi

Jak pomóc najmłodszym lepiej przygotować się do tego jakże ważnego dla nich spotkania?


Stworzenie

Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. (Rdz 1, 31)

Przyjęcie Jezusa pierwszy raz w Komunii Świętej jest bardzo radosną chwilą, którą będziesz pamiętać do końca swojego życia! To przypieczętowanie twojej przyjaźni z Panem Jezusem.

Przed stworzeniem świata nie było nic. Nic, oprócz Pana Boga – w Trójcy Jedynego. Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty byli złączeni wielką miłością.

Jednakże ani Bóg Ojciec, ani Syn Boży, ani Duch Święty nie chcieli zachować tej miłości wyłącznie dla siebie. Bóg bardzo chciał się nią podzielić, dlatego stworzył wspaniały świat, stworzył niebiosa i ziemię. Stworzył wszystko, co istnieje. A Jego najważniejszym dziełem oraz największym wyrazem Jego miłości było stworzenie człowieka! Bóg stworzył nas, by nas kochać i troszczyć się o nas, swoje dzieci.

Bóg zapragnął, żebyśmy należeli do Jego rodziny. Stwórca kocha cię bez względu na wszystko, a nawet kochał cię już długo przed tym, zanim się urodziłeś. Jesteś Jego wyjątkowym dzieckiem. Witaj w Bożej rodzinie miłości! Tak się cieszę, że jesteś częścią naszej kochającej się rodziny!

Dziękuję Ci, Jezu, za moją Pierwszą Komunię Świętą!


Przeczytaj dłuższy fragment>>

Książka "Moja Pierwsza Komunia Święta" na stronie Wydawnictwa PROMIC jest tutaj>>
Cytaty i historie biblijne od stworzenia świata, przez narodziny, nauczanie, mękę i zmartwychwstanie, prowadzą dzieci prosto do Jezusa, który czeka na nie przy ołtarzu. Krótkie dziękczynienia na końcu każdego rozdziału oraz modlitwy, którymi wzbogacono tekst, pozwolą najmłodszym lepiej przygotować się do tego jakże ważnego dla nich spotkania.


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Eucharystia sakramenty dzieci komunia święta Pierwsza Komunia Święta
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W