Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Żyć obecną chwilą

Ewa Liegman

Prognoza pogody ducha

Prognoza pogody ducha - foto
Autor/źródło: Pixabay, Free-Photos

Masz już dość zawodowstwa i banalności? To dobrze! Stagnacja, monotonia, rutyna pozbawia radości i powoli zabija.


Trudno żyć chwilą, którą właśnie dostajemy. Książeczka, którą trzymasz w ręku ma specjalne zadanie: pomóc się zatrzymać, rozsmakować w obecnej chwili. Prognozuje pogodę ducha jak nadzieję, dostępną dla każdego.

Nawet jeśli od wielu nocy nie możesz spać, bo boisz się tego, co może się stać, boisz się kogoś, kto może Cię skrzywdzić albo już skrzywdził, a nadal umysł nie pozwala się z nim rozstać. Nawet jeśli rozpamiętujesz przeszłość, choć już jest za Tobą, ale stale rani i rozrywa Twoje serce. Spędzasz dni w poczuciu winy, myśląc: może mogłem zrobić lepiej, więcej?

Co musi się stać? Byś obudził się ze snu obłędu, który powoduje, że przeżywasz nawet dziesiątki lat, nie żyjąc nigdy. Ciałem obecny, myślami oddalony i zwykle uwięziony w emocjach trudnych, w niepokoju i poczuciu nieszczęścia.

"Prognoza pogody ducha" podpowiada, jak mimo problemów i trosk spojrzeć i ZOBACZYĆ moment, w którym właśnie jesteś, i że nic złego się nie wydarza. Pozwala na głębsze rozumienie życia, przebudzenia. Jest przypomnieniem o miłości do Stwórcy, wszystkich i wszystkiego, o wdzięczności za to, że świat jest przemijający. By odkryć na granicy życia i śmierci najgłębszy sens.

Pomaga pożegnać przeszłość, przestać się bać o jutro. Pomaga uchwycić każdą chwilę, doznanie jak najpiękniejszy dar, by wyciszyć myśli, dotknąć serca. By pewnego dnia podnieść wzrok, zobaczyć swoją dal i już nie marnować żadnej minuty. Zatańczyć z całym stworzeniem. A wszystko w cichym zakątku serca, w którym można spotkać jak w świątyni samego Boga. Zaśmiać się w ciszy.

Bo kto by pomyślał, że tak potężna Miłość w swojej skromności przychodzi z milczeniem?

Jest to Wstęp do książki Ewy Liegman, "Prognoza pogody ducha". Więcej na stronie Wydawnictwa Bratni Zew

Zajrzyj do środka książki >>


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: życie optymizm pogoda ducha chwila
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W