Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Różaniec z papieżem Franciszkiem


Wydawnictwo M
ISBN: 978-83-7595-621-4
ilość stron: 124


Poznaj siłę modlitwy różańcowej!

Różaniec jest najbardziej znaną i rozpowszechnioną formą nabożeństwa maryjnego, opartą na rozważaniu 20 tajemnic, istotnych wydarzeń z życia Chrystusa i Najświętszej Marii Panny. Każdy dziesiątek Zdrowaś Maryjo, poprzedza Ojcze nasz, a kończy uczczenie trzech Osób Boskich. Powtarzanie tych prostych słów stanowi wspaniały sposób modlitwy. Papież Franciszek, wielki orędownik modlitwy różańcowej, zaprasza nas do nawiązania osobistego dialogu z Maryją. Zachęca, aby Matce Chrystusa powierzyć codzienne troski i otworzyć przed Nią serce. Modlitwa różańcowa stanie się wówczas źródłem łask w każdej, nawet najbardziej trudnej sprawie.

Rozważanie tajemnic RÓŻAŃCA PAPIEŻA FRANCISZKA może stać się dla czytelnika przewodnikiem, pomocą w rozważaniu modlitwy różańcowej.

fragment książki:

I. TAJEMNICE RADOSNE

4. OFIAROWANIE W ŚWIĄTYNI
Józef i Maryja poszli do świątyni, aby ofiarować Bogu swojego Syna

Maryja dbała o Jezusa od najmłodszych Jego lat i dba również o nas, od maleńkości, bo jesteśmy Jej dziećmi. O tym właśnie słyszymy w Ewangelii, jak Jezus mówi: „zatroszcz się o nich wszystkich”, i widzimy to tu i teraz, w tym świętym miejscu.

Maryja otacza nas swoją troską i czeka na nas. Chciała być tu z nami. Jest to miejsce wybrane przez nasz naród, abyśmy tu przychodzili, tu dokonywali poświęcenia życia. Abyśmy przynosili tu dzieci, tak jak uczynili to Józef i Maryja, gdy poszli do świątyni, aby ofiarować Bogu swojego Syna. Do tego miejsca pielgrzymują całe rodziny, aby przedstawić swoje dzieci Bogu, oddać Mu je w sakramencie chrztu, bo pragną, aby Dziewica Maryja o nie się troszczyła.

Dlatego myśl przewodnia tej Pielgrzymki obejmuje życie najmłodszych i najstarszych. Tych, których Dziewica Maryja od wieków przygarnia i chroni. Ona, która klęczała przy żłóbku i stała pod krzyżem, jest obecna i chroni każde życie ludzkie, zwłaszcza to najsłabsze. Dziś także prosimy Ją, by nauczyła nas chronić życie, życie tych, którzy nie doświadczają dostatecznej troski, a szczególnie życie ludzi bezbronnych.

Droga Matko, prosimy za tych, którzy tu przyszli, którzy pielgrzymowali tu od wczorajszego ranka i którzy przybędą tu jutro, aby nie byli sami i porzuceni.

Oby w Twoim domu, Matko, zawsze znaleźli miejsce dla siebie. Pozostałaś tu, Matko, aby chronić życie Twojego ludu. Pozostałaś tu, aby chronić życie tego ludu. Prosimy Cię, abyśmy potrafili być przedłużeniem Twoich rąk, przedłużeniem Twojej troski i jako dzieci naśladowali Cię i chronili każde życie. Obyśmy, tak jak Ty, kontemplując w ciszy, umieli dostrzegać Twoje dzieci, a naszych braci. Abyśmy będąc tu, w Twoim domu, ponownie się zawierzyli Tobie, by nie zabrakło nam miłości, miłości, która chroni życie.

Matko, pomóż nam chronić życie. Przyszliśmy tu, bo chcemy o to prosić. Jesteś tu obecna i przygarniasz w tym sanktuarium. W radości tego spotkania ponawiamy nasze poświęcenie i prosimy Cię, byś chroniła nas, Twoje dzieci, ochraniaj pielgrzymujący lud, który zawsze oczekuje Twojej opieki. Matko, pamiętaj o nas, prowadź nas. Wszyscy razem prosimy Cię trzykrotnie:


Matko, pomóż nam chronić życie,
Matko, pomóż nam chronić życie,
Matko, pomóż nam chronić życie.

Homilia podczas Mszy św., 37. Pielgrzymka Młodzieży
do Sanktuarium Matki Bożej w Luján, 2 października 2011opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: życie Maryja Jezus Ofiarowanie Franciszek Józef ochrona życia Franciszek I
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W