Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Ks. dr Józef KlochUrodził się 9 marca 1959 roku w Tarnowie. W 1984 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Jerzego Ablewicza. Był wikariuszem w parafiach: Ciężkowice, św. Kazimierza w Nowym Sączu, Paszyn i św. Mikołaja w Bochni.

Od 1986 roku prowadzi analizy dotyczące zastosowań informatyki, a następnie Internetu w misji Kościoła. Z nominacji bpa Józefa Życińskiego zostaje konsultantem do spraw komputeryzacji i organizuje pierwszą w Polsce pracownię informatyczną w Instytucie Teologicznym w Tarnowie. Studia doktorskie z filozofii ukończył na Wydziale Filozoficznym PAT w Krakowie. Stypendium doktoranckie odbywał w USA na The Catholic University of America w Waszyngtonie.

Jest wykładowcą filozofii nauki i zastosowań informatyki na Wydziale Teologicznym w Tarnowie oraz Prezesem Zarządu Fundacji Opoka. Z inspiracji bpa Wiktora Skworca tworzył Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana w Tarnowie.

Był pierwszym Dyrektorem Programowym Radia Dobra Nowina w Tarnowie oraz przewodniczącym Rady Programowej tej diecezjalnej rozgłośni. Współpracował z tarnowskim wydaniem Gościa Niedzielnego. Pełnił funkcję diecezjalnego korespondenta KAI.

Jest autorem kilkudziesięciu artykułów z zakresu filozofii nauki i sztucznej inteligencji, zastosowań informatyki i dydaktyki komputerowej, książki Świadomość komputerów? Argument 'Chińskiego Pokoju' w krytyce mocnej sztucznej inteligencji według Hojna Searle'a oraz współautorem pierwszego w Polsce podręcznika do zajęć z zastosowań informatyki na uczelni katolickiej Przechadzki z komputerem.

Włada językami: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Chętnie podróżuje, słucha muzyki baroku, jazzu i poezji śpiewanej.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: seminarium Tarnów informatyka rzecznik prasowy KEP prezes Józef Kloch rzecznik episkopatu
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W