Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Kobieta i Pan Bóg

¬ródło: MeLADY

Ewa Anna Swat

Przyjaźń z Bogiem

Bóg jako Najwierniejszy Przyjaciel kobiety nieustannie w nią wierzy, w kryzysowych sytuacjach zawsze ją wspiera i nigdy jej nie opuszcza...

Wiele kobiet uważa, że Bóg odgrywa w ich życiu szczególną rolę, ponieważ jest dla nich Najwierniejszym Przyjacielem, któremu mogą powierzyć wszystkie sekrety skrywane na dnie serca. Co więcej, znaczna część pań nie zamieniłaby tej przyjaźni na żadną inną. Dlaczego? Otóż dlatego, że Bóg jest niezawodny i nie opuszcza tych, których kocha. Wprawdzie historia zna wiele pięknych ludzkich przyjaźni, ale czasem bywa i tak, że dopiero trudne sytuacje pokazują, kogo możemy nazwać prawdziwym przyjacielem, na którego zawsze możemy liczyć. Kobiety, które być może zawiodły się w swoim życiu na ludziach, postanowiły nawiązać przyjaźń z Bogiem, który w ich odczuciu jest całkowicie lojalny, wierny i godny całkowitego zaufania. Decyzja o nawiązaniu „boskiej przyjaźni” była dla wielu z nich jedną z najważniejszych decyzji, jakie podjęły w swoim życiu.

Bóg jako Najwierniejszy Przyjaciel kobiety nieustannie w nią wierzy, w kryzysowych sytuacjach zawsze ją wspiera i nigdy jej nie opuszcza. Prawdziwa przyjaźń z Bogiem pozwala kobiecie żyć pełnią życia i cieszyć się każdym dniem. Bóg dodaje wierzącym kobietom siły i energii niezbędnej do pokonywania przeszkód i rozwiązywania problemów dnia codziennego. Bóg doskonale wie, kim dana kobieta jest i jakimi wartościami kieruje się w życiu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że to właśnie system wartości zdradza prawdziwą wartość kobiety. Bóg pozwala kobietom odnaleźć drogę, aby mogły wieść prawdziwie szczęśliwe życie. Nawet jeśli kobieta popełniła w swoim życiu błędy i podjęła złe decyzje, to zawsze jest odpowiednia pora na zbudowanie lub odnowienie przyjaźni z Bogiem. Każda z pań powinna mieć świadomość, że Bóg nigdy nie zamyka drzwi, nikogo nie przekreśla, zawsze czeka na zaproszenie do nawiązania przyjaźni.

Warto zadać sobie w tym miejscu pytanie: Czy nie warto byłoby spróbować zaprzyjaźnić się z Bogiem? Z takim przyjacielem kobieta jest w stanie pokonać każdą przeszkodę w życiu i podnieść się z największego życiowego upadku. To właśnie Bóg posiada cudowne antidotum na nasze rany z przeszłości, które potrafi całkowicie uleczyć, jeśli tylko zwrócimy się do niego ze szczerą prośbą o uzdrowienie wewnętrzne naszej duszy. Bóg oczekuje od nas jedynie szczerości, gdyż to właśnie ona przesądza o sile i trwałości przyjaźni. Kobieta z bożą pomocą jest w stanie pokonać każdy strach, który utrudnia jej otwarcie się na świat. Bóg pozwala kobiecie uwierzyć w siebie, wzmacnia jej poczucie własnej wartości, dzięki czemu kobieta promienieje na otoczenie blaskiem wewnętrznej radości. Dzięki przyjaźni z Bogiem jesteśmy w stanie zrozumieć, że możliwe jest spełnione życie i bycie sobą. Co więcej, Bóg dodaje nam śmiałości i odwagi w walce o swoje marzenia, wzmacnia naszą wiarę w to, że nie ma na tym świecie rzeczy, z którą byśmy sobie nie poradziły.

Przyjaźń z Bogiem nie rodzi się ot tak, z dnia na dzień. Ta wyjątkowa relacja wymaga czasu, zaangażowania, szczerości i całkowitej ufności. Dzięki przyjaźni z Bogiem, kobieta ubogaca swoje życie, a nade wszystko rozwija swoją sferę duchową, która w znacznej mierze przesądza o jej dojrzałości. Co więcej, kobieta coraz bardziej zaczyna zdawać sobie sprawę ze swojej wyjątkowości, co powoduje, że również przez otoczenie jest odbierana jako osoba o wysokim poczuciu własnej wartości. Kobieta zaprzyjaźniona z Bogiem doskonale wie, że nie musi się nikomu tłumaczyć ze swojego postępowania, ponieważ żyje w wewnętrznej harmonii, świadomie i odpowiedzialnie. Warto pamiętać, że zaprzyjaźniając się z Bogiem, ubogacamy swoje życie i żyjemy wymarzonym życiem.

"MeLADY" nr 2/2015

opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa kobieta Bóg przyjaźń relacja relacja z Bogiem przyjaźń z Bogiem
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W