Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Prezentacja listów

Ludwik Maria Grignion de Montfort

Listy oraz List okólny do Przyjaciół Krzyża, List okólny do mieszkańców Montbernage

Listy oraz List okólny do Przyjaciół Krzyża, List okólny do mieszkańców Montbernage - foto
Autor/źródło: Pixabay, SamuelFrancisJohnson

Korespondencja danego autora pomaga lepiej zrozumieć pozostałe jego pisma. Nie może tu być mowy o żadnych komentarzach: wrażeń wywołanych przez takie teksty nie można sugerować. Jedynie krótka nota historyczna sytuuje każdy list w jego kontekście, natomiast sam tekst objaśniają przypisy.


Niniejszy zbiór trzydziestu czterech listów lub fragmentów listów to cała osobista korespondencja św. Ludwika Marii Grignion de Montforta, jaka zachowała się do naszych czasów.

le listów zaginęło? Na przykład nie pozostał ślad po listach, które św. Ludwik Maria napisał z Paryża do swego przyjaciela z Rennes, ks. Blaina, w których zobowiązywał go, by dołączył do niego w Saint-Sulpice (zob. Blain, art. 10, s. 22). Na rozkaz spowiednika Maria Ludwika od Jezusa spaliła kilka listów założyciela (zob. Besnard, Marie-Louise, II, s. 105). Biografowie sygnalizują jeszcze inne ubytki. Biorąc to wszystko pod uwagę, listy zachowane lub po prostu zasygnalizowane oraz listy nieznane nie powinny jednak osiągnąć rozmiarów przeciętnego tomu: nie wydaje się, by św. Ludwik Maria Grignion de Montfort był płodnym epistolografem.

Przeczytaj dłuższy fragment „Listów” »


Jest to fragment książki: św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, "Listy oraz List okólny do Przyjaciół Krzyża, List okólny do mieszkańców Montbernage". Książkę można znaleźć na stronie Wydawnictwa PROMIC >>


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: listy korespondencja św. Ludwik Maria Grignion de Montfort epistolograf
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W