Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Źródło: Przewodnik Katolicki

Paweł Bortkiewicz TChr

Narodzony w IndiachGazeta" przedświąteczna -za Agencją Reutera podała, że: „W ciągu minionych 20 lat około 10 milionów dziewczynek w Indiach zostało zabitych bezpośrednio po urodzeniu albo w wyniku dokonanej aborcji - poinformowała niedawno indyjska minister ds. kobiet i dzieci. - Te dane są szokujące - dodała Renuka Chowdhury podczas seminarium na Uniwersytecie Delhi".

Istotnie, są to dane szokujące. Jeszcze bardziej stają się dramatyczne, gdy czytelnik uświadomi sobie fakt, że opisane sytuacje dotyczą jednego, niewątpliwie szczególnego z racji liczby ludności, ale nie jedynego regionu na świecie.

Tajemnica Bożego Narodzenia, w całym swoim uwrażliwieniu na piękno i głębię człowieczeństwa, na Maleńką Miłość, która w nas się rodzi, wprowadza w stan radości pewien dysonans. .. Przypomina o tym, że w narodziny Chrystusa wdarł się tragiczny dysonans śmierci - zamordowanych przez Heroda niewinnych dzieci.

Eliminacja życia ludzkiego - dokonywana była i jest z wielu powodów. Od wieków swoistym motywem takiego postępowania jest dbanie o stosowną liczbę i jakość urodzin, które zapewniają dobrostan zainteresowanym. Tak było w Sparcie, gdzie eliminowano dzieci kalekie, niepełnosprawne, gdyż nie gwarantowały jej siły. Tak, w jakimś sensie, uczynił Herod, gdy wyeliminował całą grupę, populację dzieci, wśród których mógł być przewidywany król - zagrażający jego władzy. Tak dzieje się w Indiach i Chinach, gdzie eliminuje się miliony istnień ludzkich, by zachować stosowne proporcje jakości życia dla tych, którzy żyją i chcą cieszyć się życiem. Tak dzieje się w wielu innych rejonach świata, także w Polsce, choć na inną skalę. Nie skala jednak jest ważna. Ważna jest mentalność, wpisująca się we wspólny mianownik - warto poświęcić cudze życie, jeśli to nam, mnie przyniesie korzyść...

Chrystus, jak przypominał Sobór Watykański II, poprzez swoje Wcielenie, zjednoczył się w jakiś sposób z każdym człowiekiem. Z każdą z tych bezimiennych dziewczynek w Indiach, z każdym dzieckiem nienarodzonym, także w Polsce, z każdym bez wyjątku... Problem aborcji nigdy nie może być traktowany jako wyłącznie polityczna kłótnia. To spór o człowieka.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Indie aborcja przerywanie ciąży życie ludzkie dziewczynka ochrona życia obrona życia dzieciobójstwo eugenika
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W