Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


DZIEŃ PAPIESKI - 14 PAŹDZIERNIKA 2001

Pierwszy w historii "Dzień Papieski" zorganizowany przez fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" odbędzie się 14 października tego roku. Obchodom "Dnia Papieskiego" towarzyszyć będą wydarzenia liturgiczne, wystawy i koncerty oraz ogólnopolska zbiórka pieniędzy.
KOMITET HONOROWY

NOMINACJE DO NAGRÓD TOTUS 2001

PROGRAM UROCZYSTOŚCI CENTRALNYCH

CIEKAWOSTKI Z TERENU

KONCERT FINAŁOWY

LISTA PEŁNOMOCNIKÓW ZHR

BIURO ORGANIZACYJNE

Informacja prasowa
DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ
Tegoroczny "Dzień Papieski", którego tematem będzie "Pontyfikat Przełomów", służyć ma refleksji nad przełomami pontyfikatu Jana Pawła II. Ma on mieć również wymiar charytatywny. "Dzień Papieski będzie szczególną okazją do refleksji nad przełomowością tego pontyfikatu, jak również refleksją nad konkretnymi sposobami odpowiedzi na jego nieustanne wołanie, na które pozostajemy wciąż głusi" - mówi Bp Jan Chrapek, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.
Wśród wielu wydarzeń religijnych odbędą się katechezy dla młodzieży, homilie, dni kultury chrześcijańskiej i modlitwy w intencji Ojca Świętego.
więcej...
Apel z okazji "Dnia Papieskiego"
NIE ZMARNUJMY SZANSY!
Ustanowiony przez polskich biskupów i po raz pierwszy obchodzony "Dzień Papieski" ma się stać doroczną okazją do wspólnotowej refleksji nad trwającą "po wszystkie dni, aż do skończenia świata" tajemnicą misji następcy św. Piotra. W tym roku "Dzień" będzie poświęcony refleksji nad pontyfikatem Jana Pawła II, pontyfikatem określanym często jako "pontyfikat przełomów". Jaki wpływ wywarł ten pontyfikat na kształtowanie się duchowego oblicza świata? Czy świadectwo Papieża - Polaka przyniosło duchowe przebudzenie po epoce totalitaryzmów i laicyzacji wieku dwudziestego? W jakiej mierze masowe spotkania młodych z Ojcem Świętym kształtują te pokolenia, od których będzie zależało oblicze ziemi w nowym tysiącleciu?
A my sami? Co znaczy ten pontyfikat, ten Papież dla nas?... Nie zmarnujmy okazji, którą jest "Dzień Papieski". Niech każdy przynajmniej w tym dniu się zastanowi czy słowa Jana Pawła II naprawdę przeniknęły do jego świadomości, czy są takie słowa i gesty Papieża, które pobudziły go do działania? Do tej refleksji zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli: wierzących, poszukujących i stojących z dala od Kościoła.
więcej...

STRONA GŁÓWNA DNIA PAPIESKIEGO
INFORMACJA PRASOWA / APEL Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO / KOMITET HONOROWY / NOMINACJE DO NAGRÓD TOTUS 2001
PROGRAM UROCZYSTOŚCI CENTRALNYCH / FINAŁOWY KONCERT DNIA PAPIESKIEGO / CIEKAWOSTKI Z TERENU / LISTA PEŁNOMOCNIKÓW ZHR / BIURO ORGANIZACYJNE


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: papież pontyfikat Polak rocznica Dzień Papieski Pontyfikat Przełomów
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W