Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


10.02.2006 - Oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wykorzystania wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej na okładce czasopisma „Machina”Konferencja Episkopatu Polski solidaryzuje się z ojcami paulinami protestującymi przeciwko desakralizacji wizerunku Cudownego Obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry, jak uczyniło to jedno ze wznawianych właśnie czasopism.

Miliony osób pielgrzymujących każdego roku do sanktuarium jasnogórskiego są wymownym znakiem tego, jak drogi Polakom i wiernym z innych krajów jest wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Pomimo deklaracji redaktora naczelnego, iż intencją autorów pomysłu nie było obrażanie ludzi wierzących, trudno nie zauważyć, że publikacja ta lekceważy wrażliwość religijną tych, którzy czczą Maryję w Jej Jasnogórskim Obrazie.

Konferencja Episkopatu Polski zdecydowanie sprzeciwia się przejawom braku szacunku dla znaków, symboli i wartości religijnych, zwłaszcza tych, które w chrześcijaństwie pełnią szczególną rolę.

ks. dr Józef Kloch
rzecznik KEP

Warszawa, 10.02.2006 r.

opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Jasna Góra obraz Madonna wizerunek Matka Boska Częstochowska obraza uczuć religijnych Machina
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W