Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Magdalena Korzekwa

„Słowo” w muzyce i obrazie. Teledysk Eo NomineJuż niedługo największe kanały telewizyjne pokażą debiutancki teledysk Eo Nomine do piosenki pt. „Słowo”. To zespół, który porusza serca... (Głos wokalistki — Doroty Choszczyk — dosłownie...) Eo Nomine łączy bogatą treść i profesjonalne wykonanie. Jak zostaną przyjęci przez szeroką widownię TVP 1, 2 oraz Polsatu? Przekonamy się już wkrótce. Z zespołem Eo Nomine rozmawia Magdalena Korzekwa.

(Jeśli chcesz przeczytać pierwszy wywiad M. Korzekwy z Eo Nomine, kliknij tutaj: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZK/mk_eonomine.html)

 1. Już niedługo widzowie jedynki i dwójki TVP oraz Polsat zobaczą Wasz pierwszy teledysk do piosenki pt. „Słowo”. Jak udało Wam się nagrać teledysk i czy jest znana dokładna data jego premiery?

  To była długa i mozolna droga. Jak zwykle usiana najróżniejszymi przeszkodami i trudnościami począwszy od rozkopów w Warszawie, a kończąc na „zwykłym braku taśmy” w kluczowym momencie. Ale — mimo to — udało się .

  Teledysk będzie gotowy w połowie października 2007, premiera jeszcze w październiku.

 2. Jak przebiegało nagrywanie teledysku? Wiem, że niektóre ujęcia zostały nagrane dosłownie „między ziemią a niebem”... Powiedzcie, kto wyreżyserował i zrealizował teledysk oraz czym planujecie zaskoczyć widzów najpopularniejszych kanałów telewizyjnych?

  Zdjęcia rozpoczęły się niefortunnie w pierwszy dzień wielkich robót drogowych w Warszawie a na dodatek okazało się że fabuła, na pierwszy rzut oka banalna, którą sobie wymyśliliśmy to „Mojżeszowa Góra Syjon” i rzeczywiście czasami nie do pokonania.

  Jedną ze scen mieliśmy kręcić na dachu wieżowca. Wszystko było ustalone i zapięte na tzw. ostatni guzik. Nie przewidzieliśmy jednego... Tego, że wejście na dach z instrumentem perkusyjnym po wąskiej drabince nad przepaścią wcale nie będzie łatwe, a tym bardziej zejście z tego samego dachu, po tej samej drabince, z wszystkimi instrumentami, operatorem, dźwiękowcem i całym zespołem w czasie ogromnej ulewy — bez nagranej sceny — również!

  Realizacji podjęła się agencja filmowa Dantefilm (profesjonalni i wspaniali ludzie!), a zaskoczeniem będzie jakość, fascynująca głębia ostrości kolorów zrealizowana w technice cyfrowej we wkraczającym dziś nieuchronnie formacie High Definition. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o naszym sponsorze, dzięki któremu udało się to przedsięwzięcie. Dziękujemy Agencji Artystycznej D&M, która nie powiedziała ostatniego słowa i może jeszcze w tym roku doczekamy się realizacji następnego clipu do naszej muzyki.

 3. Jesteśmy na co dzień bombardowani obrazem... W telewizji, na ulicy, w prasie. Ta forma przekazu staje się coraz bardziej popularna. Co zamierzacie przekazać poprzez teledysk do piosenki „Słowo”?

  Fabuła teledysku to historia upartej i egoistycznej kobiety, która, idąc za przesłankami współczesnego świata i kierując się tylko osobistymi zachciankami, odmawia udziału w koncercie chrześcijańskiej grupy. Nazajutrz budzi się i napotyka kolejne przeszkody, gdyż nie może zrealizować celu. Po pewnym czasie okazuje się, że ten dzień powtarza się bez końca, jak w dobrze wszystkim znanym filmie "dzień świstaka". Kobieta odkrywa tajemniczą moc, która delikatnie kieruje ją w stronę właściwej decyzji: bohaterka postanawia zmienić strategię, waha się, ale rezygnuje z prywatnych planów, by pomóc znajomym. Właśnie! Często nie słuchamy tego co mówi do nas Bóg. Jesteśmy zamknięci na całą prawdę i na siłę brniemy nie we właściwą stronę. Eo Nomine chce pokazać, że, jeśli zostaliśmy posłani, to nigdzie nie uciekniemy, że wybierając dla nas łatwiejszą drogę i tak kiedyś trafimy na tą właściwą i tylko od nas zależy jak szybko to się uda.

 4. Jesteście w trakcie przygotowywania płyty. Kiedy możemy się jej spodziewać? Jaka piosenka będzie promowała płytę? Czy wszystkie utwory są już gotowe?

  Praca nad płytą to kolejne wyzwanie. Część materiału jest już gotowa. Szukamy jeszcze sponsora. Jeżeli powiodą się rozmowy z TVP, to może będziemy mieli patronat medialny tej stacji. Nad wyborem piosenki promującej krążek zastanawiają się nasi najbliżsi. W tej kwestii liczy się demokracja i wniosek płynący z przesłuchania wszystkich utworów przez komisję przyjaciół.

 5. Powiedzcie Czytelnikom portalu opoka.org.pl, kiedy i gdzie mogą wybrać się na Wasz najbliższy koncert?

  Zapraszamy wszystkich na nasze październikowe koncerty Papieskie

  16 października Ośrodek Kultury „Arsus” w Ursusie godz.19.00

  21 października Chrześcijański Ośrodek Kultury im. Św. S. Faustyny w Skawinie k/Krakowa godz. 19.00.

  27 października Kawiarnia M'Cafe w Chorzowie

  ul. Wolności 1a, g. 20.00

  28 października na koncercie galowym w Teatrze Rozrywki w Chorzowie
  ul. Konopnickiej 1, g. 17.00

  Więcej informacji na www.eonomine.pl .

Dziękuję za rozmowę.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: koncert radość telewizja muzyka obraz płyta CD teledysk Eo nomine roboty drogowe
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W