Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Apel Pokolenia JPII

Pokolenie JP II walczy o wzmocnienie, doprecyzowanie
ochrony życia człowieka w Konstytucji RP28 marca br. odbędzie się decydujące głosowanie w Sejmie, w sprawie nowelizacji38. artykułu naszej Konstytucji — dopisania do niego ważnych, precyzujących słów „od momentu poczęcia do naturalnej śmierci” tak, aby przyjął on brzmienie: „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci”

Łączmy się w modlitwie! Naszym obywatelskim obowiązkiem jest wielka akcja poparcia dla tej parlamentarnej inicjatywy. Akcja ma już ogromne społeczne poparcie (ponad 240 000 osób podpisało się dotąd pod apelem w tej sprawie, wobec ok. 2000 podpisów przeciw).

Trzeba, aby każdy z nas, miłujących Jana Pawła II — wielkiego przyjaciela młodzieży, największego obrońcę życia — modlitwą i czynem wykazał, że chce w życiu realizować Jego idee. Prosimy o wysyłanie e-maili, faksów, sms-ów i listów do wszystkich naszych parlamentarzystów. Posłuchajmy jeszcze raz wezwania Jana Pawła II skierowanego do młodych na Jasnej Górze 15 sierpnia 1991 roku:

„Waszym posłannictwem jest zabezpieczenie w jutrzejszym świecie obecności takich wartości, jak pełna wolność religijna, poszanowanie osobowego wymiaru rozwoju, ochrona prawa człowieka do życia począwszy od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci.”

Drodzy Przyjaciele!

W dniach odchodzenia Sługi Bożego Jana Pawła II do Domu Ojca potrafiliśmy się wspaniale zorganizować na modlitwie. Korzystając z e-maili, sms-ów, telefonów, osobistych kontaktów — skupiliśmy się wówczas na modlitwie okazując miłość i szacunek Jego Osobie. Dziś trzeba, aby tak jak w tamtych dniach nastąpiła wielka mobilizacja naszych serc i umysłów w budowaniu cywilizacji życia i miłości.

„Nasza Droga” proponuje akcję obywatelską dla poparcia wzmocnienia, doprecyzowania konstytucyjnej ochrony życia. W naszym serwisie internetowym uruchomiliśmy specjalną stronę www.droga.com.pl/apel, na której można wyrazić swoje poparcie dla nowelizacji Konstytucji. Nasza redakcja zobowiązuję się do przekazania pełnej listy podpisów zainteresowanym parlamentarzystom. Prosimy przesyłać swoje wyrazy poparcia do 27 marca br. wieczorem — tak abyśmy zdążyli 28 marca — przed głosowaniem — wysłać listę deklaracji do Sejmu.

Szczęść Boże w budowaniu cywilizacji życia i miłości!

Redakcja Dwutygodnika Młodzieży Katolickiej
„Nasza Droga”

Adresy mailowe oraz telefony parlamentarzystów dostępne w internecie na www.pro-life.pl

Uwaga! Weź udział w „Marszu dla życia” o wzmocnienie w Konstytucji RP ochrony życia człowieka „od poczęcia do naturalnej śmierci”. Spotykamy się pod gmachem Sejmu w Warszawie przy ul. Wiejskiej w środę 28 marca br. o godz. 12.00.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: aborcja konstytucja ochrona życia obrona życia ustawa antyaborcyjna poprawka do konstytucji marsz dla życia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W