Opoka - Strona główna
opoka.news opoka.photo opoka.org.pl
Pekao


Kanonizacja Josemaríi Escrivy już za kilka dni!J.E. de Ballaguer

Kanonizacja Josemaríi Escrivy odbędzie się 6 października o godz. 10.00 w Rzymie na Placu Św. Piotra. Papież kanonizuje Założyciela Opus Dei w roku setnej rocznicy jego urodzin, w 10 lat od beatyfikacji. Komitet Organizacyjny otrzymał już potwierdzenie przybycia 220 tys. pielgrzymów.

Opus Dei jest Prałaturą personalną Kościoła katolickiego. "Opus Dei" oznacza "Dzieło Boże". Zostało założone 2 października 1928 roku. Obecnie do Prałatury należy ponad 80 000 osób ze wszystkich kontynentów. Siedziba Prałatury - wraz z kościołem prałackim - znajduje się w Rzymie.

Posłannictwem Opus Dei jest krzewienie wśród wiernych chrześcijan każdego stanu zasad życia w świecie zgodnego z wiarą i w ten sposób przyczynianie się do ewangelizacji wszystkich środowisk społecznych. Inaczej mówiąc, szerzenie orędzia o tym, iż wszyscy ochrzczeni są powołani do świętości i głoszenia Ewangelii, jak przypomniał Sobór Watykański II (por. Konstytucja Lumen gentium, 32 i 33)

Każda kanonizacja jest darem Boga, który wzbogaca życie Kościoła. Jest powodem do radości, prezentem, który skłania do wdzięczności. Jako konkretny wyraz wdzięczności, Komitet organizacyjny kanonizacji postanowił promować Projekt Harambee 2002. Jest to fundusz charytatywny, powstały z ofiar pielgrzymów i osób pragnących pomóc, przeznaczony na wspomaganie projektów edukacyjnych w Afryce.

Wojciech Woźny

Logo Harambee 2002
Logo kanonizacji

Kanonizacja bł. Josemarii Escrivy
Biuro Informacyjne
www.kanonizacja.org.pl
kanonizacja@kanonizacja.org.pl


opr. mg/mg

 
Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ewangelizacja Opus Dei kanonizacja Josemaria Escriva de Ballaguer Harambee 2002