Fundacja Opoka

O Fundacji

Fundacja Opoka została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 5 czerwca 1998 r. Głównym zadaniem Fundacji była pomoc Kościołowi katolickiemu w Polsce w budowie systemu elektronicznej wymiany informacji. W lipcu 1998 r. rozpoczął pracę pierwszy serwer Fundacji o nazwie Petrus. Z kolei w marcu 1999 r. została uroczyście zaprezentowana strona serwisu Opoka.org.pl. W latach 1999-2006 serwis Opoka.org.pl rozrósł się do rozmiarów portalu i znalazł się wśród 100 najpopularniejszych witryn internetowych w Polsce.

Systematyczna praca redaktorów portalu Opoka.org.pl doprowadziła do zgromadzenia ogromnego zasobu tekstów dotyczących teologii, życia Kościoła, ale też kultury, społeczeństwa i gospodarki. Przez ponad 20 lat istnienia Fundacja przeprowadziła też sporo akcji o charakterze religijnym i społecznym. 

Można mieć nadzieję, że wraz z nową odsłoną portalu Fundacja jeszcze lepiej będzie służyła Kościołowi katolickiemu i całemu społeczeństwu w Polsce.

Władze Fundacji każdorazowo powoływane są przez Konferencję Episkopatu Polski. Aktualnie władzę pełnią następujące osoby:

Zarząd
ks. Marek Gancarczyk – Prezes Zarządu
Marek Sobisz
Miłosz Kluba

Rada Fundacji Opoka
bp Artur G. Miziński – Przewodniczący Rady
abp Wojciech Polak
bp Jan Piotrowski
bp Piotr Sawczuk
ks. Waldemar Cisło
Jacek Czech
Paweł Woliński