Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Śp. kard. Adolfo Antonio Suáres RiveraW Wielką Sobotę, 22 marca, zmarł w Monterey w Meksyku były arcybiskup tego miasta kard. Adolfo Antonio Suáres Rivera.

Urodził się 9 stycznia 1927 r. w San Cristóbal de las Casas w Meksyku. Do kapłaństwa przygotowywał się kolejno w seminariach meksykańskich w San Cristóbal i Xalapie oraz w Montezumie w USA, a także na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Święcenia kapłańskie otrzymał 8 marca 1952 r. w Rzymie. Następnie przez rok uczęszczał na kurs dla katechetów w Santiago de Chile.

Po powrocie do ojczyzny pracował w duszpasterstwie powołań, w seminarium duchownym, gdzie był ojcem duchowym oraz wykładowcą języków klasycznych i filozofii, oraz w kurii archidiecezjalnej. W latach 1968-1971 był proboszczem w Venustario Carranza.

14 maja 1971 r. Paweł VI mianował go biskupem Tepicu. 9 lat później został biskupem Tlalnepantly, a w 1983 r. arcybiskupem Monterrey. 26 listopada 1994 r. Jan Paweł II wyniósł go do godności kardynalskiej. 25 stycznia 2003 r. ze względu na stan zdrowia zrezygnował z pełnionych funkcji.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: filozofia łacina Meksyk Gregorianum Uniwersytet Gregoriański Monterrey Adolfo Suares Rivera Tepicu Tlalnepantla
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W