Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


L'Osservatore Romano

Kard. DOMINIQUE MAMBERTI



Ur. 7 marca 1952 r. w Marrakeszu (Maroko) w rodzinie pochodzącej z Francji. Ukończył prawo cywilne i nauki polityczne na uniwersytetach w Strasburgu i w Paryżu. Wstąpił do Papieskiego Seminarium Francuskiego w Rzymie, gdzie 20 września 1981 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Następnie ukończył prawo kanoniczne na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i Papieską Akademię Kościelną. Od 1 marca 1986 r. pracował w dyplomacji Stolicy Apostolskiej, w jej przedstawicielstwach w Algierii (1986-1990), Chile (1990-1993), przy ONZ w Nowym Jorku (1993-1996), w Libanie (1996-1999) oraz w Sekcji Sekretariatu Stanu ds. Relacji z Państwami (1999-2002). 18 maja 2002 r. został mianowany nuncjuszem w Sudanie, delegatem apostolskim w Somalii i arcybiskupem (tyt. Sagona) — sakrę przyjął 3 lipca tego samego roku. 19 lutego 2004 r. został nuncjuszem w Erytrei, a 15 września 2006 r. sekretarzem ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu. Od 8 listopada 2014 r. jest prefektem Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej.


opr. mg/mg



 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: kardynał Francja ONZ Algieria Maroko sygnatura apostolska Dominique Mamberti
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W