Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Kard. Francesco Monterisi



Kard. Francesco Monterisi, ur. 28 maja 1934 r. w Barletcie (Włochy), przyjął święcenia kapłańskie 16 marca 1957 r. Uzyskał doktorat z teologii i z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. W 1964 r. rozpoczął pracę w dyplomacji Stolicy Apostolskiej w nuncjaturze na Madagaskarze. 24 grudnia 1982 r. Jan Paweł II mianował go nuncjuszem apostolskim w Korei Południowej i wyniósł do godności arcybiskupa.11 czerwca 1993 r. został pierwszym nuncjuszem apostolskim w Bośni i Hercegowinie, a 7 marca 1998 r. — sekretarzem Kongregacji ds. Biskupów. 3 lipca 2009 r. Benedykt XVI mianował go archiprezbiterem bazyliki św. Pawła za Murami.

opr. mg/mg



 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: kardynał Korea Południowa Kongregacja ds. Biskupów bazylika św. Pawła za Murami Konsystorz publiczny Francesco Monterisi
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W