reklama

Kard. Kurt Koch

Biogram kard. Kurta Kocha, mianowanego na konsystorzu 20.10.2010

Kard. Kurt Koch

Kard. Kurt Koch, ur. 15 marca 1950 r. w Emmenbrücke (Szwajcaria). Studiował teologię w Lucernie i Monachium. Święcenia kapłańskie przyjął 20 czerwca 1982 r. w Bazylei. W 1987 r. uzyskał doktorat z teologii w Lucernie. Wykładał na Wydziale Teologicznym w Lucernie i w Zurychu. 6 grudnia 1995 r. Jan Paweł II mianował go biskupem Bazylei. Był wiceprzewodniczącym (1998- -2006) i przewodniczącym (2007- -2009) Konferencji Episkopatu Szwajcarii. 1 lipca 2010 r. Benedykt XVI mianował go przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan i wyniósł do godności arcybiskupa.

opr. mg/mg



« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama