reklama

Kard. Manuel Estepa Llaurens

Biogram kard. Manuela Estepa Llaurensa, mianowanego na konsystorzu 20.10.2010

Kard. Manuel Estepa Llaurens

Kard. Manuel Estepa Llaurens, ur. 1 stycznia 1926 r. w Andújar (Hiszpania), studiował w Salamance, Rzymie i Paryżu, święcenia kapłańskie przyjął 27 czerwca 1954 r. Paweł VI mianował go 5 września 1972 r. biskupem pomocniczym (tyt. Tisili) w archidiecezji madryckiej, a 30 czerwca 1983 r. — polowym wikariuszem generalnym i arcybiskupem (tyt. Velebusdo). W 1986 r. został biskupem polowym Hiszpanii. Posługę tę pełnił do 7 marca 1998 r.

opr. mg/mg



« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama