Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Magdalena Korzekwa

„Ogrody nastrojów” — lustro serca!

Wyd. POMOC, Częstochowa, 2010Któż z nas nie marzy o największej miłości i radości? Któż nie marzy o tym, by rozumieć to, co przeżywa i by zawsze był ktoś, kto cieszy się z nami naszą radością i kto zatroszczy się o nas wtedy, gdy mamy smutny nastrój? Im bogatszy jest nasz świat, tym bardziej intensywnie przeżywamy nasze istnienie. Nasze nastroje przypominają ogród z bolesnymi i radosnymi alejkami. O tym, czym są nastroje kobiet i mężczyzn oraz o tym, że "RADOŚĆ to nie jedno z przeżyć, ale efekt świętości i serdecznej przyjaźni z Bogiem, który JEST RADOŚCIĄ", pisze

Magdalena Korzekwa
w swojej najnowszej książce
pt. "Ogrody nastrojów"„Każdy człowiek codziennie spaceruje w pewnym ogrodzie, który jest dla nas ważny, a czasem bywa tajemniczy i zaskakujący. To ogród nastrojów, który zwykle jest wyjątkowo dobrze strzeżony, gdyż dostęp do niego mają tylko te osoby, z którymi czujemy się zupełnie bezpieczni, bo nieodwołalnie kochani. Niektórymi alejkami tego ogrodu spacerujemy w samotności. W ogrodzie naszych nastrojów są miejsca całkiem słoneczne, a inne znajdują się w cieniu pochmurnych przeżyć, które przesłaniają nam radość istnienia. Niektóre alejki wydają się zarośnięte i rzadko uczęszczane, podczas gdy inne noszą wyraźne ślady naszych częstych przechadzek.

Szczęście nie polega na tym, by z ogrodu nastrojów usunąć alejki smutku, lecz by w każdej alejce cieszyć się obecnością tych, którzy mnie kochają.

Tylko miłość może zamienić alejki smutku w niespodziewaną radość.

Tylko dzięki tym, którzy mnie kochają, mogę stać się silniejsza od moich nastrojów.

Potrafimy kochać jedynie tych ludzi, którymi się cieszymy, ale od których nie jesteśmy zależni,

gdyż dopiero wtedy możemy być dla nich prawdziwym, darem.”

Tych, którzy są zainteresowani poznawaniem własnych przeżyć i nastrojów oraz odkrywaniem ich roli w codziennym życiu, zapraszamy do sięgnięcia po najnowszą książkę Magdaleny Korzekwa. Ta bogato ilustrowana publikacja, wydana w pięknej szacie graficznej, może być rodzajem przewodnika po ścieżkach naszych przeżyć. Z tej książki dowiemy się, że miłość nie zawsze zmienia nasze nastroje, ale zawsze odmienia nasze życie. Ogród naszych przeżyć i nastrojów jest lustrem naszego sposobu istnienia na tej planecie, która czasem bywa doliną łez, ale może stać się dla nas ziemią błogosławieństwa i szczęścia. Ludzie dojrzali i odważni wiedzą o tym, że naprawdę mogą poprawić sobie nastrój tylko wtedy, gdy dojrzalsze będą ich więzi, które tworzą i wartości, którymi się kierują. . Uczuć nie możemy sobie ani nakazać, ani zakazać. Możemy natomiast — i powinniśmy! — nimi kierować. Najsilniejsze uczucia wzbudzają w nas te osoby, które kochamy najbardziej, a kto kocha, ten potrafi czekać cierpliwie na to, co radosne. Uczucia pozwalają nam wczuwać się w sytuację tych, których kochamy. To właśnie w uczuciach ukryta jest taka głębia, wrażliwość, czułość czy tęsknota, których nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć słowami.

 

Magdalena Korzekwa - 21 lat i 11 wydanych książek na temat miłości, przyjaźni i radości. Przez pięć lat prowadziła telewizyjny program "Ziarno" (2000-2005). Obecnie studentka Kolegium MISH UW, stypendystka MNiSW, publicystka, stała współpracowniczka "Przewodnika Katolickiego" i innych pism.

 


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: miłość relacje szczęście przyjaźń emocje uczucia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W