Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Kuchnia włoska. Pierogi

Francesca Badi, Licia Cagnoni

Culurgiones (pierogi z Sardynii)


Zapraszamy Was – wyposażonych w fartuszek kuchenny, stolnicę i wałek do ciasta – na lekcję zagniatania, wałkowania, lepienia, doprawiania…Nie pozostaje Wam zatem nic innego, jak zaczerpnąć inspiracji z zamieszczonych tutaj fotografii oraz precyzyjnych opisów i tworzyć Wasze ulubione dania...

W rozdziale poświęconym ciastom nadziewanym farszem znajdziecie zilustrowane etapy przygotowania tortellini, tortelloni i caramelle, a także odkryjecie zupełnie nowe przepisy na farsz, którym wypełnicie Wasze makaronowe kreacje.


Wykonanie

1-2. Na stolnicy usypać kopiec z mąki, dodać szczyptę soli i wyrabiać ciasto, dolewając wody w ilości niezbędnej do otrzymania jednolitej masy. Ciasta uformowane w kulę, owinąć w folię spożywczą i odstawić, żeby odpoczęło.

3. Ciasto rozwałkować na cienką warstwę i za pomocą okrągłej foremki wyciąć krążki o średnicy około 6 cm. Na środek każdego wyłożyć odrobinę farszu (patrz ramka), używając do tego celu rękawa kuchennego lub łyżki.4. Wziąć do ręki jeden krążek ciasta z farszem i zgiąć go na pół. Dwoma palcami, kciukiem i palcem wskazującym, ścisnąć dwa brzegi ciasta w najbardziej wysuniętym punkcie, a następnie wepchnąć delikatnie czubek ciasta do środka.5. Uszczypnąć kciukiem i palcem wskazującym kawałek lewego brzegu ciasta i docisnąć go do uprzednio wykonanego uszczypnięcia. Postąpić podobnie z prawym brzegiem ciasta. Zakończyć, sklejając końcówkę.

Na farsz

Na farsz: 3 ugotowane i obrane ziemniaki przecisnąć przez praskę i pozostawić do delikatnego ostygnięcia. Wymieszać z jajkiem i 4 łyżkami drobno posiekanej mięty. Doprawić solą i pieprzem. Dodać 200 g startego sera pecorino i 150 g świeżego twarogu z mleka koziego. Wszystko dokładnie wymieszać, do otrzymania jednolitej masy. Podawać culurgiones z sosem pomidorowym i bazylią, posypane resztą startego sera pecorino.
Jest to fragment książki:

Francesca Badi, Licia Cagnoni, Pasta i basta! 150 przepisów na sosy i makarony prosto z Włoch

Wydawnictwo Jedność, ISBN: 978-83-7971-040-9

Szkoła gotowania krok po kroku dla każdego!
Jak zrobić klasyczne ravioli? Jaka jest różnica pomiędzy pappardelle a tagliatelle? Jak przygotowuje się pesto genovese?

Dzięki tej książce dla wszystkich, nawet tych najmniej doświadczonych kucharzy, niezwykle łatwe stanie się przyrządzanie w domu apetycznych dań prosto z Włoch. Zapraszamy Was zatem – wyposażonych w fartuszek kuchenny, stolnicę i wałek do ciasta – na lekcję zagniatania, wałkowania, lepienia, doprawiania… To szczegółowa, kompletna szkoła gotowania, prezentująca i te podstawowe, i bardziej zaawansowane techniki, dzięki której można nauczyć się przygotowywać w domu świeży makaron, w każdej formie i w wielu… kolorach.opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: kuchnia przepisy Sardynia kuchnia włoska culurgiones pierogi przepisy z Włoch

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W