Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Pro-life jest trendy

85% Polaków jest przeciw aborcji, a 65% popiera pełną ochronę życia — takie dane przedstawiły sondaże wykonane przed kilkoma miesiącami przez CBOS i IQS Quant. Coraz więcej Polaków — zwłaszcza młodych — angażuje się na rzecz ochrony życia. — Prawda jest trendy, więc tylko ona się liczy. My wiemy, że życie zaczyna się od poczęcia, więc trzeba go bronić. Nikomu nie wolno zabijać, dlatego chcemy głośno krzyczeć, że każdy ma prawo do życia — mówią młodzi obrońcy życia ze Szczecina.

 

Adrian ze Szczecina pytany, dlaczego angażuje się w pro-life, mówi prosto: — Dziś mam 175 cm wzrostu, a kiedyś miałem tylko kilka milimetrów. Żyję, bo taką decyzję podjął Pan Bóg i moi rodzice. Żyję, więc muszę bronić innych.

Działanie młodzieńca przynosi efekty. Adrian opowiada: — Dwa miesiące temu rozmawiałem z dziewczyną, która chciała dokonać aborcji. Chciała zabić swoje dziecko. Była w siódmym tygodniu ciąży. Po rozmowie z nią wysłałem jej filmik, który przedstawiał badanie USG dziecka w szóstym tygodniu życia. Kiedy go obejrzała, podziękowała mi za to nagranie i powiedziała, że mimo młodego wieku, urodzi dziecko. Nic piękniejszego w życiu nie mogłem usłyszeć.

 

 źródło: photogenica.pl

Sposobów, by bronić życia jest wiele. Przed laty zrodziła się inicjatywa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Modląc się codziennie — przez dziewięć miesięcy — dziesiątką różańca, a także specjalną modlitwą i podejmując pewne wyrzeczenia, ratujemy jedno poczęte, ale zagrożone śmiercią życie. To na pewno wymaga poświęcenia i czasu. Jest jednak skuteczną pomocą w ratowaniu życia.

 

Są jednak i inne sposoby. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przygotowało wiele materiałów pro-life oraz specjalne wystawy. Można je zamawiać i propagować w swoich środowiskach.

 

W wielu polskich miastach organizowane są marsze dla życia. Wychodząc na ulice miast, mówimy w sposób czytelny innym: „Jestem po stronie życia”. Popularne stały się rajdy rowerowe, które promują życie. W ubiegłym roku w Legnicy zorganizowano 40-dniową modlitwę za życiem.

 

Warto w tym miejscu wspomnieć o „Oknach życia”, które prowadzi Caritas. Siedem lat temu w Krakowie u sióstr nazaretanek powstało takie pierwsze „Okno życia”. Pierwotnie miało być jakby symbolem. Wielkie było zdziwienie sióstr, kiedy odezwał się dzwonek i znalazły w nim dziecko, a potem kolejne. Takich okien w Polsce jest już kilkadziesiąt, a wszystkie razem uratowały około pięćdziesiąt ludzkich istnień.

 

Już ponad dwa miliardy dzieci nienarodzonych z całego świata bestialsko zabito w łonach swoich matek. Aby wynagrodzić Panu Bogu za ten okropny grzech i prosić o opamiętanie, od kilkunastu miesięcy ikona Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymuje po świecie „od oceanu do oceanu”, mobilizując ludzi do modlitwy i obrony nienarodzonych. Na trasie pielgrzymki znalazły się między innymi: Rosja, Białoruś, Ukraina, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Chorwacja, Włochy, Austria, Liechtenstein, Szwajcaria, Niemcy, Belgia, Wielka Brytania, Szwecja oraz Portugalia. W marcu Maryja w swej ikonie przebywać będzie na VII Światowym Kongresie Modlitwy w Obronie Życia, który na początku tego miesiąca rozpocznie się w Fatimie. Od maja 2013 r. ikona będzie podróżować po Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Warto podkreślić, że pielgrzymująca po świecie ikona Matki Bożej jednoczy środowiska obrońców życia, sprawiając że ludzie dają odważne świadectwo swojej wiary i modlą się w obronie życia. — Tak wielkiej kampanii pro-life w wymiarze międzynarodowym jeszcze nie mieliśmy — zaznacza Ewa Kowalewska

 

Tysiące Polaków działa już na rzecz życia. Dołącz do nich. Bądź na czasie. Bądź trendy!Artykuł pochodzi z gazety "Dobre nowiny"

Dobre Nowiny to gazeta okolicznościowa o charakterze jednodniówki. Wydawana jest od blisko 10 lat przez Dom Wydawniczy “Rafael” i zwykle ukazuje się kilka razy w roku. Każdy numer jest tematyczny. Nakłady poszczególnych wydań wahają się od 100 tys. do 1 mln egzemplarzy. Dystrybucja w 80-90% opiera się o parafie, gdzie gazeta jest zwykle rozdawana.

Najnowszy numer Dobrych Nowin jest poświęcony tematyce pro-life. Kierowany jest nie tylko do zadeklarowanych obrońców życia, ale przede wszystkim do tych, którzy mają wątpliwości, że należy bezwzględnie chronić życie. Szczególny nacisk położyliśmy na tematykę in-vitro, oraz kwestię dopuszalności aborcji w pewnych sytuacjach w polskim prawie. Choć Polacy w większości deklarują postawę pro-life, to jednak niestety skłonni są zgadzać się na wyjątki. Ta gazeta stworzona została po to, by przekonywać czytelników do postawy bęzwzględnego opowiedzenia się za życiem.

Dobre Nowiny powstały przy współpracy z wieloma ruchami pro-life, a naszym działaniom pobłogosławił ks. bp Grzegorz Ryś, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Wydaniu towarzyszy akcja “Urodziny Dla Wszystkich”. Szczegóły na stronie www.UrodzinyDlaWszystkich.pl

 


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dziecko aborcja poczęcie in vitro zarodek Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka dopuszczalność aborcji pro life Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Okna Życia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W