Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Willi Hofsümmer

211 KRÓCIÓTKICH OPOWIADAŃ

Wspólnota

CUDOWNE DOŚWIADCZENIA

Pani Borek stała przy oknie swojego pokoju, które wychodziło na ruchliwą ulicę.

W okiennicy poluzowała się jedna deseczka, a pani Borek była pewna, że z reperacją poradzi sobie samodzielnie. Jednak konieczne było przy tym manewrowanie młotkiem w dość niewygodnej pozycji. Pani Borek trzymała się lewą ręką gzymsu okna. Młotkiem, który trzymała w prawej dłoni, musiała trafić w podstępny gwóźdź w rogu okna. Ostrożnie, zaraz obok jest szkło! Na silne uderzenie nie odważyła się. Ale kilka lżejszych prowadzi również do celu. Aż nagle — trzonek młotka wyślizgnął się jej z dłoni! Uderza ukośnie o parapet, odbija się od niego, wypada na ulicę. Boże, nie dopuść do nieszczęścia! Z silnie bijącym sercem i zniekształconą ze strachu twarzą pani Borek spogląda w dół — trzy piętra — młotek — na dole taki ruch! I już głuchy odgłos uderzenia, który prawie że odbiera pani Borek zmysły. Pędzi ona w dół po schodach, jakby mogła jeszcze wyprzedzić i zatrzymać los. A na ulicy, do której dociera biała jak kreda i drżąca na całym ciele, cóż za widok! Młotek zatrzymał się na rozpiętym dachu wózka dziecięcego. Jego trzonek przebił dziurę w materiale i kołysał się teraz we wnętrzu wózka. Bawiły się nim radosne rączki dziecka. Dwoje dużych oczu błyszczało i cieszyło się z tego niespodziewanego prezentu.

Najdziwniejsza w tej całej historii jest wypowiedź młodej matki. Kiedy zostawiła wózek na ulicy, by wejść na chwilę do pobliskiego sklepu i coś kupić, cofnęła się od drzwi i wróciła, by rozłożyć dach wózka. Nie wiał wiatr, nie padał deszcz, nie paliły promienie słońca. Matka nie wiedziała, dlaczego to zrobiła.


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wspólnota opowiadania dziecko katecheza przykład Opatrzność intuicja Willi Hoffsümmer młotek przeczucie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W