Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Willi Hofsümmer

229 krótkich opowiadań

KOLOROWE PIŁKI

Była ona bardzo biedna i brudna. Dzieci potrafią być naprawdę straszne - i dlatego nie pozwoliliśmy jej po prostu stać z boku i przyglądać się naszym zabawom, lecz wyśmiewaliśmy ją.

Jednak pewnego dnia zaskoczyła nas dwiema ogromnymi siatkami pełnymi wspaniałych piłek. W zdumieniu otoczyliśmy tę dziewczynkę, ale nasze oczy widziały wyłącznie różnokolorowe wspaniałości. Promieniejąc ze szczęścia, rozdawała nam jedną piłkę za drugą, pomimo że zawsze zachowywaliśmy się tak okropnie w stosunku do niej. Krzyczeliśmy z radości, żebraliśmy o jeszcze jedną kolorową piłkę i pobiegliśmy w swoim kierunku z naszym łupem.

Tylko ja jeden odwróciłem się jeszcze i spojrzałem na tę małą, opuszczoną postać. Na jej twarzy widniał wciąż jeszcze uśmiech, ale wyglądał bardzo dziwnie, jakby zamarzł na jej ustach.

Jeszcze tego samego dnia policjanci chodzili od domu do domu i zbierali wszystkie kolorowe piłki. Zostały skradzione albo kupione za ukradzione pieniądze - już nie pamiętam tego dokładnie. Ale nigdy nie zapomniałem tego dziwnego, zamarzniętego uśmiechu dziewczynki. Skamieniałe szczęście.

Ukradła, aby choć raz zostać przez nas zaakceptowaną, albo też by choć raz przeżyć szczęście, które płynie z tego, że możemy obdarowywać innych. To brudne, biedne i - jak mówią dorośli - zupełnie zepsute dziecko.


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: opowiadania rodzina katecheza przykład dar kradzież Willi Hoffsümmer obdarowywanie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W