Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Willi Hofsümmer

229 krótkich opowiadań

NAJKRÓTSZA OPOWIEŚĆ ŚWIATA

Dzisiaj chłopcy mogą coś opowiedzieć. Mama i tata słuchają uważnie. Darek leży w łóżeczku i śpi. Najpierw opowiada Piotr. On zawsze zna jakąś opowieść o zającu wielkanocnym.

Potem kolej na Michała. On zawsze opowiada o sztormie na morzu i o tym, jak Pan Jezus leżał w łódce i spał. Michał źle opowiada tę historię. Ale na koniec burza ucisza się i wszyscy są znowu zdrowi. A to się przecież zgadza.

Kiedy Michał skończył, tata powiedział: „Teraz kolej na Filipa”. Filip jeszcze nigdy niczego nie opowiadał. On właściwie nie umie opowiadać, ponieważ nie mówi jeszcze zbyt dobrze. Ale Filip kiwa z zapałem głową, co znaczy: „tak, chcę opowiadać”.

Potem milczy. Michał chce go wyśmiać. Piotr myśli, że to cicha opowieść. Ale Filip nie daje się zbić z tropu. Mama i tata czekają.

A wtedy Filip patrzy na mamę. I po chwili opowiada najkrótszą i najpiękniejszą historię, jaką przeżył w swoim życiu. Składa się ona tylko z jednego słowa, ale mimo to jest bardzo długa. Filip opowiada: „Mama!”

Wszyscy zamilkli. Filip opowiedział najpiękniejszą historię, jaką znał.


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: opowiadania rodzina katecheza matka przykład opowiadanie mama Willi Hoffsümmer
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W