Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Willi Hofsümmer

229 krótkich opowiadań

DROGA MAMO!

List siedemnastoletniego syna do matki, która od czternastu dni przebywa

w sanatorium:

Droga mamo!

Nie martw się o nas! Tutaj wszystko toczy się jak zwykle. Zamrażarka wkrótce będzie pusta, ale zastawa jest ogólnie rzecz biorąc w całości. Tata ma wszystko pod kontrolą, czuje się odpowiedzialny i wchodzi nam wszystkim w drogę. Przed chwilą nasypał do zmywarki proszku do prania, a więc talerze z pewnością będą czyste. Smacznego!

Nie uwierzysz mi, ale Iza sięgnęła po żelazko: koszule są naprawdę gładkie, tyle tylko, że mają w różnych miejscach zaprasowane kanty. Na szczęście nie rzuca się to za bardzo w oczy.

Dzisiaj rano przypiekłem mięso: dałem smalec na patelnię i opiekałem je po pięć minut z każdej strony; potem musiałem uczyć się do egzaminu na prawo jazdy i niestety zapomniałem o mięsie. Magda wieszała właśnie pranie w ogrodzie

i zobaczyła ciemny dym wydostający się przez kuchenne okno. Ponieważ twoja córka czasem działa szybciej niż myśli, pobiegła do kuchni, chwyciła za patelnię, która była naturalnie bardzo gorąca i upuściła ją na ziemię. Tłuszcz i sos rozlały się po wszystkich kątach. Tata natychmiast wkroczył do akcji: zanurzył ścierkę w zimnej wodzie i wytarł nią tłuszcz i sos; potem podłoga była tak śliska jak lodowisko. Iza zauważyła to niestety dopiero wtedy, gdy upadła jak długa. Na szczęście nic takiego się nie stało, te dwa siniaki nie zaszkodzą jej urodzie.

Tata twierdzi, że nie należy się denerwować drobnostkami życia codziennego - okroił spaloną pieczeń i jutro wspólnie ją zjemy. To by było tyle na dzisiaj. Mamo, jeżeli podoba ci się w sanatorium, możesz zostać tam trochę dłużej - a poza tym ten list był tylko wizją z horroru, jak mogłoby być teraz w naszym domu. W rzeczywistości wszystko przebiega tutaj zupełnie inaczej. Z tego, co ci napisałem, możesz spokojnie skreślić około 50%. Jakoś damy sobie radę. Z małym nie mam też większych problemów.

Serdeczne pozdrowienia i całusy od nas wszystkich.

Andrzej


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: opowiadania rodzina katecheza matka przykład opowiadanie mama Willi Hoffsümmer
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W