Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Willi Hofsümmer

229 krótkich opowiadań

Czas postu / Męka Pańska

RATUNEK

Był sobie pewnego razu człowiek, który we śnie połknął ogromnego, trującego owada, a ten utkwił mu w gardle. Podniósł się jakby w gorączce, zaczął kasłać i otrząsać się. Próbował pozbyć się tego intruza, nie pojmując jednocześnie, jak to wszystko się stało.

W tym momencie przejeżdżał tamtędy mężczyzna na koniu i zauważył, co się wydarzyło. Natychmiast uniósł swój bicz i zaczął niemiłosiernie okładać nim mężczyznę.

Na wpół oszalała ofiara próbowała zawołać, że ma on przestać, ale nie udało się jej wydobyć z gardła ani jednego słowa. Niezależnie od tego, jak szybko biegł, pochylał się i tarzał po ziemi nie był w stanie uniknąć padających na niego ciosów. Jeździec nie odzywał się ani jednym słowem.

Wreszcie żołądek obolałego mężczyzny zbuntował się i wypluł on w gwałtownym odruchu wymiotnym trującego insekta. Upadł na ziemię i po chwili ruszył swoją drogą.

Jeździec ściągnął wodze, ostrogami dał swojemu koniowi znak do odjazdu i znikł. Dopiero wtedy ten drugi rozpoznał, że to, co wydawało mu się być nieusprawiedliwioną przemocą, w rzeczywistości było jedyną drogą pozbycia się tego insekta, zanim jego jad rozprzestrzenił się po całym ciele.


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: opowiadania post katecheza przykład pomoc Willi Hoffsümmer

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W