Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Willi Hofsümmer

229 krótkich opowiadań

Czas postu / Męka Pańska

DYWAN

Dwaj przyjaciele dysputowali wieczorami na temat zła na świecie. Któregoś dnia, kiedy znaleźli już kilka odpowiedzi na swoje pytania, a mimo to wciąż jeszcze wiele z nich odrzucali, przez nieuwagę spadł na ziemię mały dywanik, który leżał na parapecie. Jeden z przyjaciół podniósł go i położył znowu na dawnym miejscu, ale drugi powiedział: "przez pomyłkę położyłeś go odwrotnie, ta ładniejsza strona musi być u góry, a brzydsza pod spodem".

Teraz przyjrzeli się razem bardzo dokładnie dywanikowi. Był ręcznie wykonany i na górnej stronie miał wspaniały wzór w błyszczących kolorach - doprawdy drogocenny. Pod spodem zobaczyli tylko nitki i pętelki, odciętą przędzę i wiele pomieszanych ze sobą kolorów; krótko mówiąc, kiedy patrzyli na tę plątaninę, nie potrafili wyobrazić sobie przepięknej górnej strony dywanika.

Nagle obaj przyjaciele zamilkli, otworzyli butelkę wina i zakończyli swoje rozmowy o istnieniu zła na świecie.

Pomyśleli sobie bowiem: być może z naszym życiem jest tak jak z tym dywanikiem. Podczas gdy my, ludzie, stoimy bezradni przed splątanym życiem, mądrość Boga już dawno utkała dla nas coś wspaniałego.


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: opowiadania post katecheza przykład Opatrzność zło Willi Hoffsümmer stronniczość
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W