Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Bóg z nami - Podręcznik do religii dla klasy IV

Kościół jest wspólnotą

Przeminęły wakacje. Wracamy do szkoły. Spotykamy się z naszymi przyjaciółmi, kolegami. Mamy sobie wiele do powiedzenia. Znowu jesteśmy razem. Czujemy się z sobą dobrze. Jesteśmy wspólnotą.

W niedzielę w naszym kościele parafialnym spotykamy się z młodszymi i starszymi koleżankami, kolegami, z naszymi sąsiadami i znajomymi. Z tymi też tworzymy jedną wspólnotę.

Podczas wakacji przebywaliśmy z dala od naszej rodzinnej parafii. Braliśmy udział we Mszy świętej niedzielnej z nieznanymi nam bliżej ludźmi. A jednak oni nie byli nam zupełnie obcy. Modliliśmy się razem z ni-mi. Wspólnie spożywaliśmy Ciało Pańskie. Czuliśmy się wspólnotą.

W każdą niedzielę nie tylko w naszej parafii, w naszym kraju, ale na całym świecie gromadzą się katolicy na Mszy świętej. Co łączy wszystkich katolików, którzy gromadzą się na Mszy świętej na całej ziemi?

My wszyscy, których łączy wspólna wiara i wspólny chrzest, jesteśmy jedną rodziną Bożą. Stanowimy jeden lud Boży. Należymy do tej samej owczarni Dobrego Pasterza. Tworzymy jeden Kościół Chrystusowy.

Rodziną Bożą jesteśmy, Panie, broń nas i króluj w rodzinie swej

W każdą niedzielę gromadzimy się w naszych kościołach. Łączy nas ta sama Eucharystia. Dlatego możemy powiedzieć, że cały lud Boży, czyli Kościół, jest wspólnotą eucharystyczną.

Jakie zadania mamy spełniać w tej wspólnocie?

Jakie ona ma znaczenie dla nas i dla wszystkich ludzi?

Nad tym wszystkim będziemy się zastanawiać w czwartym roku

Zastanowię się

Należę do Kościoła, który jest wspólnotą.

Należę również do grupy katechetycznej, która powinna stać się wspólnotą.

ABYŚMY NIEUSTANNIE UMACNIALI

NASZĄ WSPÓLNOTĘ KATECHETYCZNĄ,

CIEBIE PROSIMY,

WYSŁUCHAJ NAS, PANIE!


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wspólnota Msza święta papież jedność katecheza apostołowie Lud Boży Abraham Józef klasa IV Kosciół działalność misyjna Jakub

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W