Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Zadaniem rodziców jest nie tylko wychowanie, ale także modlitwa. Na czym polega "Namiot miłosierdzia" osłaniający nasze dzieci?

s. Marietta Kruszewska ZSJM

Namiot Miłosierdzia

Namiot Miłosierdzia - foto
Autor/źródło: Logo Namiotu Miłosierdzia

Namiot miłosierdzia jest jedną z inicjatyw modlitewnych, mających na celu ochronę dzieci przed złem. Pomysł ten zrodził się w związku ze słowami, jakie św. s. Faustyna napisała w Dzienniczku.


„W pewnej chwili ujrzałam klasztor tego nowego zgromadzenia. Kiedy chodziłam i zwiedzałam wszystko, nagle ujrzałam gromadę dzieci, które na wiek więcej nie miały jak od pięciu do jedenastu lat. Kiedy mnie ujrzały, otoczyły mnie wokoło i zaczęły głośno wołać: Broń nas przed złem - i wprowadziły mnie do kaplicy, która była w tym klasztorze. Kiedy weszłam do tej kaplicy - w tej kaplicy ujrzałam Pana Jezusa umęczonego - Jezus spojrzał się łaskawie na mnie i powiedział mi, że jest przez dzieci ciężko obrażany - ty je broń przed złem. Od tej chwili modlę się za dzieci, ale czuję, że nie wystarcza sama modlitwa” (Dz.765).

Zasady Namiotu miłosierdzia są następujące

  1. Namiot miłosierdzia, czyli modlitwa koronka do miłosierdzia Bożego w intencji dzieci, ma dwa promienie: Piastunki miłosierdzia i Brygady miłosierdzia.

  2. W skład Piastunek miłosierdzia wchodzą kobiety modlące się za dzieci. W skład Brygad, wchodzą mężczyźni.

  3. Każda osoba należąca do Piastunki i Brygad miłosierdzia, modli się codziennie koronką do miłosierdzia Bożego w intencji dzieci: swoich, sobie najbliższych oraz fizycznie i duchowo zagrożonych i zaniedbanych.

  4. Modlimy się za dzieci od poczęcia do końca szkoły podstawowej

  5. Dobrze jest, by członkowie, poszerzali swoją wiedzę w zakresie chrześcijańskich zasad wychowania dzieci, nauki Kościoła oraz, by w miarę możliwości włączali się w  inicjatywy mające na celu dobro dzieci.

Jak widać z powyższych zasad, najważniejszym i jedynym zadaniem osób należących do Namiotu miłosierdzia, jest modlitwa koronką za dzieci.

Koronka do miłosierdzi Bożego jest modlitwą szczególną. Jej Autorem jest sam Jezus. On sam też złączył z tą modlitwą wiele obietnic i polecił, by s. Faustyna mówiła o niej ludziom.

Jezus powiedział m.in.: „Przez nią (koronkę) uprosisz wszystko, jeśli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją” (Dz. 1731).

Ponieważ Namiot miłosierdzia jest inicjatywą początkującą, nie ma jeszcze wielu informacji na jego temat. Pierwsze wiadomości pojawiają się na stronie internetowej www.zgromadzenie.faustyna.org.

Wszelkie informacje na temat Namiotu miłosierdzia można uzyskać pod numerem telefonu 883582604, oraz przez kontakt mailowy: mariamarta123@wp.pl

Można utworzyć swój Namiot miłosierdzia, wystarczy kilka osób chętnych do modlitwy za dzieci. Można też dołączyć się do Namiotu już istniejącego. W obydwu przypadkach proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Zachęcam, by włączyć się w tę inicjatywę modlitwy za dzieci, one potrzebują naszego wstawiennictwa przed miłosiernym Bogiem.

Polecam również to rozpoczynające się dzieło Niepokalanej Dziewicy, naszej najlepszej Matce. Wierzę, że Ona w sposób szczególny troszczy się o każde dziecko.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dzieci modlitwa wstawiennicza Siostra Faustyna św. Faustyna Kowalska modlitwa za dzieci namiot miłosierdzia koronka za dzieci
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W