Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Głód w Wenezueli [27.10.2017]

L'Osservatore Romano

Trzysta tysięcy dzieci cierpi głód w Wenezueli

Trzysta tysięcy dzieci cierpi głód w Wenezueli - foto
Autor/źródło: Pixabay, GloriaJusto

27 października 2017

Wenezuela przeżywa niekończący się kryzys, pogrążona w impasie politycznym i instytucjonalnym, który ma niezwykle poważne konsekwencje dla ludności.

Zaświadcza o tym Caritas, według którego niemal 300 tys. wenezuelskich dzieci grozi dzisiaj śmierć z powodu niedożywienia. Susana Rafalli, przedstawicielka Caritas w tym kraju południowoamerykańskim, ostrzegła o poważnej sytuacji, z jaką zmuszona jest mierzyć się ludność z powodu braku pożywienia i lekarstw. Wczoraj na spotkaniu z prasą zagraniczną został przedstawiony raport, ilustrujący krytyczną sytuację szpitali i wzrost zachorowań oraz epidemii, które „dziesiątkują po cichu ludność”, jak mówią eksperci. Według raportu Caritasu, ilość i jakość pożywienia zmniejszyła się wskutek chronicznych niedoborów produktów i przerażającego poziomu inflacji. Caritas pomaga najuboższej i najsłabszej ludności w czterech stanach: Distrito Capital (obszar Caracas), Vargas, Miranda i Zulia, gdzie ok. 70% ludności cierpi wskutek poważnego niedoboru żywności. W każdym tygodniu umiera 5 lub 6 dzieci z powodu niedożywienia. Według prognoz Caritasu, w tym roku ponad 280 tys dzieci może umrzeć z głodu. „Wskaźnik poważnego niedożywienia dzieci osiągnął 15% w sierpniu, zatem ogłaszamy kryzys humanitarny. 33% populacji dziecięcej wykazuje już opóźnienia w rozwoju. Ten uszczerbek, zarówno fizyczny, jak i umysłowy będzie im towarzyszył przez całe życie, jest nieodwracalny”, wyjaśniła Rafalli. 

 

Data publikacji: 2017-11-03Inne materiały tego autora
 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Caritas głód bieda socjalizm Ameryka Łacińska Wenezuela głodne dziecko
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W