Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Willi Hoffsümmer

Łańcuch czy lina?

(Łańcuch z różnych ogniw - kawałek linki, np. kawałek sznurka do firanek)

Czytania: Lb 6,22-27 (Niech Pan obdarzy cię łaską); Mt 28,16-20 (Ufajcie, ponieważ Ja jestem z wami); J 15,9-17 (Wytrwajcie w mojej miłości).

Któż nie życzy sobie na nowy rok szczęścia, albo jeszcze lepiej: zadowolenia? Ale spełniając to życzenie najwięcej ludzi robi podstawowy błąd: Wytwarzają w swoim życiu pewnego rodzaju łańcuch ze wszystkich rzeczy, które wydają się im ważne i potrzebne do szczęścia. Każde ogniwo tego łańcucha (pokazać!, mogłoby - jak drabina kariery - nosić jakąś nazwę: rodzina, zdrowie, zawód, sukces, pieniądze, przyjaciele, podróże... Każde z tych ogniw jest też ważne i dobre. Ale jeśli tylko jedno ogniwo pęka (tu ewent. rozerwać łańcuch) - a to zdarza się dość często - wtedy łańcuch się rozrywa; z powodu jednego zniszczonego ogniwa wszystkie inne tracą swoją wartość.

Dlatego radzę uczyć się od tego kawałka linki (albo sznurka do firanek): Tutaj wokoło środkowej cienkiej linki - nazwijmy ją „duszą” - są owinięte jeszcze cztery inne cienkie sznurki. Kiedy tu pęka jeden sznurek - powiedzmy, że zdrowie się psuje, małżeństwo się rozpada lub dotyka mnie bezrobocie - wtedy nie muszę się załamywać, ponieważ trzymają mnie jeszcze inne sznurki.

Co więc mogłoby być „duszą” linki? Zdradziła to ewangelia: W dobrych i złych dniach jesteśmy ukryci w Bożej miłości. Od chrztu Bóg prowadzi nas za rękę. Nigdy nie wolno nam wątpić w Jego miłosierdzie. Dlatego ufając Jemu mogę po omacku odważyć się na następny krok. - Nowy rok jest szansą na umocnienie „duszy” linki, na której wisimy.opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: miłosierdzie forma szczęście ufność Symbole Willi Hoffsümmer łańcuch lina
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W