Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Josh McDowell

Fundamenty wiary

ISBN: 83-7030-493-1

wyd.: 2007 Księgarnia św. Jacka

WIĘŹ Z CHRYSTUSEM DEFINIUJE WSPÓLNOTĘ

To właśnie musimy uczynić, by nasi młodzi ludzie mieli coś więcej niż wiarę rozumianą jako pewnego rodzaju powierzchowną religijność, podejmującą praktyki religijne bez ich zrozumienia; by mieli wiarę opartą na mocnych fundamentach, charakteryzującą się zrozumieniem i zgodnością tego, w co/Kogo wierzę z tym, jak żyję, a w konsekwencji z przyjmowaniem postaw zgodnych z wyznawaną wiarą. Musimy pomóc naszym dzieciom odrzucić ich błędne pojęcie prawdy poprzez doprowadzenie ich do spotkania z jedyną i prawdziwą Osobą Prawdy - Jezusem Chrystusem.

Kiedy przedstawimy ich Osobie Prawdy, która chce, aby doświadczyli Jego miłości osobiście, zaczną rozumieć, jak ta relacja zbliża ich do jedności wspólnoty Kościoła - ciała Chrystusa (zob. Kor 12, 12-27). Propozycja Chrystusa, by budowali relację z Bogiem może być nie do odparcia, jednak nie byłaby ona prawdziwa i trwała, gdyby On sam nie był prawdziwy.

Gdy młodzi ludzie sobie to uświadomią, wtedy możemy zwrócić ich uwagę na historyczny dowód, który potwierdza, że Jezus Chrystus jest jedynym i prawdziwym, doskonałym Bogiem wszechświata. Będą zmotywowani, aby zbadać te dowody, ponieważ jeśli Chrystus nie jest tym, za kogo się podawał - jeśli nie powstał z martwych i jeśli Biblii, oraz nauce Kościoła nie można wierzyć - nic z tego, co doświadczają, nie jest prawdziwe. Byłby to jedynie wytwór ich nic nieznaczącej wiary. Bo "Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania" (1 Kor 15, 19).

Pomoc nastolatkom w budowaniu wiary dojrzałej - opartej o mocne fundamenty - jest ekscytującym i satysfakcjonującym procesem. Dzięki Bożej łasce i naszej pomocy, nasze dzieci mogą stać się tak przekonane w swoich umysłach i sercach o tym, w co wierzą o Chrystusie, że powierzą Mu siebie bez względu na konsekwencje. Prowadzi nas to do kolejnego kroku w tym procesie: do skierowania uwagi ku temu, co przekona młodych ludzi, że Chrystus jest Synem jedynego i prawdziwego Boga


opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież PRAWDA wspólnota wiara więź sondaże fundamenty Osoba Prawdy
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W