Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Zarys wiary - katechizm


BÓG GODNY MIŁOŚCI

Wielu nie wątpi w to, że Bóg uczynił ludzi wolnymi. Są też gotowi wierzyć, że otwiera przed nimi nieskończoną przyszłość. Pomimo to Bóg pozostaje dla nich tylko pojęciem, które potrafią wyjaśnić, a nie osobą, którą potrafią kochać.

Bóg zdaje się być odległym - chociaż jest tak blisko nas. Wydaje się być niewidzialnym, a jednak pozwolił się ujrzeć w Jezusie Chrystusie: „Boga nikt nigdy nie widział. Jednorodzony Syn, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył” (J l, 18). Możemy mówić razem z pierwszymi chrześcijanami: Bóg nam się przedstawił w Jezusie. Tak jak Jezus patrzył na ludzi, zwracał się do nich, tak zwrócona jest ku nam dobroć Boga. Ewangelie przechowały wspomnienie o pełnym miłości, przynoszącym ludziom ulgę Jezusie. W Nim „w nasz ludzki sposób” możemy kochać Boga.

Ewangelia św. Jana przekazuje nam rozmowę, w której Jezus mówi o bliskości Boga. Rzekł do niego Filip: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. Odpowiedział mu Jezus: „Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca” (J 14, 8-9).

W jednej z pieśni religijnych śpiewamy:
To Ty sam wspierasz każdy krok,
do Ciebie dąży cały świat,
bo świat spragniony jest miłości Twej.
Ty wiesz, co znój, Ty wiesz, co trud,
Ty nasze zaufanie masz,
bo nie opuszczasz nas w miłości Twej.


opr. mg/lb 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Katechizm poznanie Boga miłość Boga miłość Boża Bóg bliski
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W