Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Bł. Maria z Góry Karmel od Dzieciątka JezusMaria Carmela González Ramos García Prieto urodziła się 30 czerwca 1834 r. w Antequerze koło Malagi, w południowej Hiszpanii.

W wieku 22 lat poślubiła Joaquima Muńoza del Cańa. Jej małżeństwo okazało się trudną próbą, którą znosiła ofiarnie, z wiarą i miłością. Dzięki jej modlitwom, pokucie i cierpliwości mąż nawrócił się cztery lata przed śmiercią. Owdowiała w wieku 47 lat.

Już w latach małżeństwa odwiedzała w domach i szpitalach chorych i potrzebujących, niosąc im pomoc i pociechę. Po śmierci męża postanowiła zorganizować w swym domu szkołę dla ubogich, zaniedbanych dzieci. Z czasem przyłączyło się do niej kilka kobiet, które chciały jej pomagać w ich wychowywaniu. W 1884 r. za radą swojego kierownika duchowego założyła nowe zgromadzenie zakonne Tercjarek Franciszkanek Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.

Maria z Góry Karmel od Dzieciątka Jezus — tak brzmiało jej imię zakonne — zmarła 9 listopada 1899 r. w Antequerze. Tam też została beatyfikowana 6 maja br.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Hiszpania Malaga Maria Carmela Gonzalez Ramos Garcia Prieto Antequera Tercjarki Franciszkanki Najświętszych Serc
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W