Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Bł. Maria Magdalena od Męki PańskiejUrodziła się 5 września 1845 r. w Castellammare di Stabia koło Neapolu w zamożnej i głęboko religijnej rodzinie Francesca i Marii Rosy Starace. Na chrzcie otrzymała imię Konstancja.

Już w dzieciństwie marzyła o życiu kontemplacyjnym. Ponieważ jednak rodzice nie chcieli jej pozwolić na wstąpienie do klasztoru klauzurowego, w 1865 r. została tercjarką Zakonu Sług Maryi, przyjęła imię Maria Magdalena od Męki Pańskiej i nauczała katechizmu w swej rodzinnej miejscowości. W 1867 r. wybuchła epidemia cholery. Aby pomóc ciężko doświadczonej ludności, a zwłaszcza licznym sierotom, założyła Zgromadzenie Sióstr Współczujących Służebnic Maryi.

Przez wiele lat była poddawana bardzo ciężkim próbom fizycznym i duchowym, przeżywała ekstazy, doświadczała stygmatów, a nawet opętania.

Zmarła w Castellammare 13 grudnia 1921 r.; tam została beatyfikowana 15 kwietnia 2007 r.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: klasztor klauzura stygmaty katechetka opętanie zakon kontemplacyjny Maria Magdalena od Męki Pańskiej Castellamare Siostry Współczujące Służebnice Maryi Konstancja Starace

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W