Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Bł. Maria Pia MastenaUrodziła się 7 grudnia 1881 r. w Bovolone koło Werony. Pochodziła z bardzo pobożnej rodziny. Jeden z jej braci, Tarcisio, został kapucynem.

19 marca 1891 r., w dniu I komunii, złożyła prywatny ślub czystości. Odznaczała się nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Świętego Oblicza Jezusa. Wcześnie odkryła powołanie do życia zakonnego. Miała zaledwie 14 lat, gdy poprosiła o przyjęcie do klasztoru. Przyjęto ją 6 lat później, w 1901 r., do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia z Werony. 24 października 1903 r. złożyła śluby zakonne i przyjęła imię Passitea od Dzieciątka Jezus. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w różnych miejscowościach regionu weneckiego. Przez 19 lat żyła w Miane, gdzie uczyła w szkole i opiekowała się chorymi i niepełnosprawnymi.

Za zgodą przełożonych i Stolicy Apostolskiej 15 kwietnia 1927 r. wstąpiła do klasztoru cystersek. Siedem miesięcy później za radą ordynariusza diecezji Vittorio Veneto opuściła klasztor, powróciła do nauczania i założyła nowe zgromadzenie zakonne, Instytut Sióstr Świętego Oblicza, które zostało erygowane kanonicznie w 1936 r. Zajmuje się ono szerzeniem kultu Świętego Oblicza oraz posługą ubogim, chorym i cierpiącym.

Bł. Maria Pia zmarła w Rzymie 28 czerwca 1951 r.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Najświętszy Sakrament siostry miłosierdzia Maria Pia Mastena Święte Oblicze Jezusa Siostry Świętego Oblicza obliczanki
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W