Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Podróż apostolska Benedykta XVI do Polski. 25-28 maja 2006 r.
Przemówienie kard. Stanisława Dziwisza

Łagiewniki, 27.05.2006Umiłowany Ojcze Święty!

Pragniemy Cię powitać również tutaj, w Łagiewnikach, gdzie Twój Poprzednik cztery lata temu zawierzył świat Bożemu miłosierdziu.

Radują się nasze serca Twoją obecnością w miejscu tak szczególnym dla Kościoła krakowskiego, Ojczyzny naszej i całego świata, i Kościoła. To rozwijające się ciągle centrum kultu Bożego miłosierdzia jest nie tylko znakiem Bożego błogosławieństwa, ale również drogowskazem na teraźniejsze i przyszłe drogi Kościoła.

Ludzie chorzy i cierpiący, zebrani dzisiaj w tym sanktuarium, są jakże wymownym obrazem człowieka, który potrzebuje miłosierdzia — miłosierdzia samego Boga i miłosiernego serca drugiego człowieka.

Prosimy Cię, Ojcze Święty, pobłogosław z tego miejsca wszystkim dźwigającym krzyż, pobłogosław wszystkim cyrenejczykom i proś z nami po trzykroć świętego Boga, byśmy nie ustawali w przekazywaniu światu ognia Bożego miłosierdzia.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Polska sanktuarium krzyż chorzy miłosierdzie Boże Łagiewniki Benedykt XVI Podróż Benedykta XVI do Polski
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W