Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski20 lutego 2007 r. w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski odbyło się posiedzenie Rady Stałej KEP. W spotkaniu wzięli udział także Prymas Polski kard. Józef Glemp, kard. Stanisław Dziwisz oraz Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk. Było ono poświęcone przede wszystkim omówieniu bieżącej sytuacji duszpasterskiej i społecznej oraz przygotowaniom do marcowego zebrania plenarnego, w którym będą uczestniczyć zaproszeni goście zagraniczni. Członkowie Rady Stałej zapoznali się z pracami Kościelnej Komisji Historycznej.

Nuncjusz Apostolski w Polsce poinformował ponadto Radę Stałą o liście skierowanym przez Ojca Świętego Benedykta XVI do abp. Stanisława Wielgusa. Ojciec Święty docenił w nim podjęty przez abp. Wielgusa akt rezygnacji z funkcji arcybiskupa metropolity warszawskiego w związku z sytuacją, jaka zaistniała wokół jego osoby. Benedykt XVI wyraża w liście słowa wdzięczności za «pokorną postawę dystansu wobec zaszczytów i honorów». Równocześnie Ojciec Święty przekazuje adresatowi wyrazy solidarności w przeżywanym doświadczeniu krzyża.

Członkowie Rady Stałej, idąc za wezwaniem zawartym w Słowie biskupów z dn. 12 stycznia 2007 r., w którym Środa Popielcowa w Polsce została uznana za szczególny dzień modlitwy i pokuty całego duchowieństwa polskiego, proszą słowami Ojca Świętego, by «modlitwa o świętość kapłanów napełniła wszystkich wiernych duchem przebaczenia, pojednania i wzajemnego zaufania» (Benedykt XVI, słowa do Polaków po modlitwie «Anioł Pański», 18 lutego 2007 r.). Apel o modlitwę i pokutę biskupi kierują do duchowieństwa, osób konsekrowanych i wiernych świeckich.

Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, 20 lutego 2007 r.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: rezygnacja Środa Popielcowa dzień pokuty Stanisław Wielgus Rada Stała KEP list Benedykta XVI do abp Wielgusa
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W