Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Ósma podróż apostolska Papieża Jana Pawła II do Polski. 16-19 sierpnia 2002 r.
kard. Franciszek Macharski

Przemówienie, 17.08.2002Umiłowany Ojcze Święty,

Kościół krakowski wita Cię ze czcią i miłością w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach, i z wdzięcznością za wszystko, co Ojciec Święty uczynił dla czci Miłosiernego Boga w Kościele i świecie, i tutaj.

Ojcze Święty, pokornie błagam Cię, dokonaj konsekracji tego nowego kościoła. Niech to będzie na uwielbienie Boga, bogatego w miłosierdzie.

Niech będzie znakiem danym całemu światu przez Następcę św. Piotra, że nie zazna ludzkość prawdziwego pokoju, dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia Chrystusa.

Niech stąd — i z tylu miejsc kultu na całym świecie — wychodzą ludzie umocnieni w wierze, że Bóg jest miłością. Ufni, że miłość jest możliwa. Byleby tylko każdy czerpał z darów przebaczenia Bożego i pokoju i poszedł pomiędzy braci i siostry jako apostoł i świadek, i jako robotnik miłosierdzia Bożego.

Ojcze Święty, proszę, konsekrując ten kościół pobłogosław wszystkich tych, którzy go budowali, siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia i pielgrzymów. Żebyśmy zaufali Panu Jezusowi. Żeby Miłość była kochana! Pobłogosław, Ojcze Święty!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Polska papież Jan Paweł II Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Łagiewniki podróż do Polski
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W