Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski. 25-28.05.2006
Abp Stanisław Nowak, Metropolita Częstochowski

Powitanie Benedykta XVI

26 maja 2006 r.Wasza Świątobliwość,

Umiłowany Ojcze Święty,

Wielkim sercem witamy w Częstochowie na Jasnej Górze, w miejscu omadlanym od wieków przez miliony pielgrzymów. Jest to wielka świętość dla nas, Polaków. Tu, przed Cudownym obrazem Matki Bożej ślubujemy, przyrzekamy, oddajemy się w macierzyńską niewolę miłości za Kościół i zawierzamy. Tu, jak mówił Sługa Boży Jan Paweł II, zawsze czuliśmy się wolni i tu umacniamy naszą wolność w Chrystusie.

Dziś witamy w Tobie, Umiłowany Ojcze Święty, widzialnego zastępcę Chrystusa na ziemi i następcę świętego Piotra, ale też wielkiego czciciela Maryi. Przybywasz do swojej Matki w „dniu matki" i dokładnie w czwartą rocznicę Twojej dziękczynnej Mszy świętej za 25 lat biskupstwa. Nie trzeba zapewniać jak bardzo i jak często tu się modlimy w intencji Twojego pontyfikatu. Tu zawsze jesteś i pozostaniesz z nami.

Dziś prosimy Cię, Umiłowany Ojcze Święty, odmów z nami błagalną Litanię, zawierz nas znowu Maryi i pobłogosław rzesze ludu Bożego z terenu Częstochowy, archidiecezji i pielgrzymów z całej Polski. Błogosław zakonom i wszystkim osobom życia konsekrowanego. Udziel błogosławieństwa alumnom polskich seminariów i ruchom odnowy życia chrześcijańskiego. Otwieramy na oścież nasze serca, by słuchać Twoich słów. Utwierdzaj nas w wierze, abyśmy wzorem Matki Najświętszej zawsze pozostali wierni Bogu, Chrystusowi, Kościołowi i jego Pasterzom.

Drogi Ojcze Święty!

Bądź błogosławiony, który przychodzisz w imię Pańskie

- Benedictus qui venit in nomine Domini.

 


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Jasna Góra powitanie podróż do Polski Benedykt XVI
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W