List Ojca Świętego do dzieci

List przekazany dzieciom należącym do Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego - podróż do Austrii 7-9.09.2007


Benedykt XVI

List Ojca Świętego do dzieci

Po modlitwie «Anioł Pański» Benedykt XVI przekazał dzieciom należącym do Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego napisany do nich list.

Drogie Dzieci!

Cieszę się, że przy okazji mojej wizyty apostolskiej w Austrii mogę zwrócić się w sposób szczególny do was, aktywnie uczestniczących w inicjatywach Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego. Z całego serca dziękuję wam za listy i za rysunki, które zechciałyście mi podarować na znak waszej sympatii i zainteresowania moją misją. Wyrażają się w nich wiara i miłość, uczucia, które sprawiły, że Jezus tak bardzo kochał dzieci i przyjmował je z otwartymi ramionami, mówiąc swoim uczniom, aby brali z nich przykład: «Do takich bowiem należy królestwo Boże» (Mk 10, 14).

Pragnę wam powiedzieć, że bardzo sobie cenię wasz udział w inicjatywach Dziecięctwa Misyjnego. Widzę w was małych współpracowników w posłudze Papieża na rzecz Kościoła i świata: wspieracie mnie swoją modlitwą i zaangażowaniem w rozpowszechnianie Ewangelii. Wiele jest bowiem dzieci, które jeszcze nie znają Jezusa. I niestety, równie dużo dzieci jest pozbawionych tego, co niezbędne do życia: żywności, opieki lekarskiej, oświaty; wielu z nich brakuje pokoju i pogody ducha. Kościół otacza je szczególną troską, zwłaszcza za pośrednictwem misjonarzy; wy również czujecie się powołane, by dać im coś od siebie, zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Przyjaźń z Jezusem jest tak pięknym darem, że nie można go zatrzymywać dla siebie! Ten kto otrzymuje ten dar, czuje potrzebę przekazania go innym; a tym sposobem dar, gdy się nim dzieli z innymi, nie zmniejsza się, lecz mnoży! Postępujcie tak dalej! Rośniecie i wkrótce będziecie nastolatkami i młodzieżą: nie traćcie ducha misyjnego! Niech wasza wiara pozostanie zawsze czysta i szczera, jak wiara św. Piotra.

Drodzy mali przyjaciele, zawierzam was wszystkich opiece Matki Bożej. Modlę się za was, za waszych rodziców i rodzeństwo. Modlę się za wasze grupy misyjne i za waszych wychowawców i wszystkim udzielam z serca Błogosławieństwa Apostolskiego.

Castel Gandolfo, 3 września 2007 r.

Benedykt XVI


opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao