Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Wizyta Ojca Świętego w Vigevano i Pawii 21-22 kwietnia 2007 r.
Benedykt XVI

Zawierzam Maryi całą waszą diecezję

22 kwietnia 2007 — Pawia. Rozważanie przed modlitwą «Regina caeli»Drodzy Bracia i Siostry!

Zanim zakończymy tę Mszę św., pragnę podziękować wszystkim, którzy starannie i z poświęceniem ją przygotowali i w niej uczestniczyli. Serdecznie pozdrawiam ludzi starszych i chorych, którzy Mszę św. oglądali w telewizji lub słuchali jej w radiu, jak również wspólnoty klauzurowe i tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli tu przybyć, ale byli z nami złączeni duchowo. W szczególny sposób pamiętam o osobach przebywających w zakładzie karnym w Torre di Gallo, które napisały do mnie piękny list. Pragnę pozdrowić jeszcze zgromadzoną tu młodzież, zarówno z Pawii, jak i z sąsiednich diecezji. Drodzy chłopcy i dziewczęta, życzę wam, byście odkrywali coraz bardziej, jaką radość daje naśladowanie Chrystusa i stawanie się Jego przyjaciółmi. Jest to radość Piotra i innych apostołów oraz świętych wszystkich czasów. Ta sama radość była dla mnie bodźcem do napisania książki Jezus z Nazaretu, która właśnie się ukazała. Dla najmłodszych jest ona trochę trudna, ale symbolicznie wam ją przekazuję, aby towarzyszyła na drodze wiary nowym pokoleniom.

Gdy mowa o młodzieży, miło mi przypomnieć, że we Włoszech obchodzony jest dzisiaj Dzień Katolickiego Uniwersytetu Sacro Cuore. Dzień ten ma duże znaczenie, ponieważ uniwersytet katolicki jest punktem odniesienia dla całej wspólnoty kościelnej i wnosi cenny wkład naukowy, kulturalny i formacyjny w życie całego kraju.

Zwróćmy teraz nasze myśli i serca do Najświętszej Maryi Panny. Jej zawierzam całą diecezję Pawii, która Ją czci w licznych sanktuariach i miejscach modlitwy. Jej macierzyńskiej opiece polecam każdą wspólnotę, każdą rodzinę, a zwłaszcza tych, którzy borykają się z największymi trudnościami. Niech Najświętsza Maryja Panna wyprosi pokój i pokrzepienie dla wszystkich. Módlmy się do Niej, śpiewając razem wielkanocną antyfonę maryjną.

 


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: więzienie zakład karny podróż do Pawii Pawia Vigevano diecezja Pawii Torre di Gallo

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W