Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Benedykt XVI

Patronowie Kościoła

26 VI 2005 — Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»Przygotowujemy się do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy w Rzymie swoją krwią złożyli świadectwo głoszonej Ewangelii. 29 czerwca o godz. 9.30 będę przewodniczył Mszy św. w Bazylice Watykańskiej: będzie to wymowna okazja, by zwrócić uwagę na jedność i katolickość Kościoła. Podobnie jak w latach poprzednich, w liturgii będzie uczestniczyła specjalna delegacja Ekumenicznego Patriarchy Konstantynopola. Wiernych z Rzymu, którzy otaczają czcią świętych apostołów Piotra i Pawła jako swych szczególnych patronów, a także pielgrzymów i cały Lud Boży proszę o modlitwę do nich, by z nieba otaczali opieką Kościół i jego pasterzy.

Pod koniec czerwca w krajach półkuli północnej rozpoczyna się lato, a dla wielu jej mieszkańców również okres wakacji. Wszystkim życzę, aby mogli pogodnie spędzić parę dni zasłużonego odpoczynku i relaksu. Zarazem zwracam się z apelem o roztropność do tych, którzy wyruszają w podróż do miejscowości wakacyjnych. Niestety, każdego dnia, a zwłaszcza podczas weekendu dochodzi do wypadków drogowych; ginie w nich tragicznie bardzo wiele osób, których ponad połowę stanowią ludzie młodzi. Wiele uczyniono w ostatnich latach dla zapobieżenia tym tragediom, ale można oraz należy zrobić jeszcze więcej, i potrzebny jest do tego wkład i zaangażowanie wszystkich. Należy przezwyciężać nieuwagę i lekkomyślność, które w jednej chwili mogą przekreślić przyszłość naszą i innych. Życie jest cenne i niepowtarzalne: zawsze trzeba je szanować i chronić, również poprzez zachowanie porządku i ostrożności na drodze.

Niech Najświętsza Maryja Panna, która nam towarzyszy na codziennej drodze życia, czuwa nad podróżnymi i wyjedna miłosierdzie ofiarom wypadków drogowych. Tobie, niebieska Królowo Apostołów, na kilka dni przed uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła zawierzamy Kościół i jego misyjną działalność na całym świecie.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: św. Paweł apostołowie św. Piotr wypadek drogowy wakacje Piotr i Paweł
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W