Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Podróż apostolska Benedykta XVI do Meksyku i na Kubę. 23-29 marca 2012 r.
Benedykt XVI

Nieście wszędzie miłość Papieża

27 III 2012 — Wizyta w sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia z El CobreRano Benedykt XVI udał się do sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w El Cobre, Patronki Kuby, gdzie długo modlił się przed Jej figurką. W świątyni byli obecni jedynie biskupi kubańscy i osoby towarzyszące Papieżowi. Wiernych, zgromadzonych przed sanktuarium, Ojciec Święty pozdrowił i pobłogosławił stojąc w głównych drzwiach świątyni. Poniżej zamieszczamy słowa, które do nich skierował.

Drodzy bracia i siostry!

Przybyłem jako pielgrzym do domu cudownego wizerunku Matki Bożej Miłosierdzia, «Mambisa », jak ją czule nazywacie. Jej obecność w tej miejscowości, El Cobre, jest dla Kubańczyków darem z nieba.

Pragnę serdecznie powitać wszystkich obecnych. Weźcie miłość papieża i zanieście ją wszędzie, aby wszyscy doświadczyli pociechy i umocnienia w wierze. Powiedzcie tym, których spotkacie, bliskim i dalekim, że zawierzyłem Matce Bożej przyszłość waszej ojczyzny, aby szła naprzód drogą odnowy i nadziei, dla coraz większego dobra wszystkich Kubańczyków. Modliłem się do Najświętszej Dziewicy, by zaspokoiła potrzeby tych, którzy cierpią, którzy są pozbawieni wolności, rozdzieleni z bliskimi, lub przeżywają chwile poważnych trudności. Jej Niepokalanemu Sercu poleciłem równocześnie ludzi młodych, aby byli prawdziwymi przyjaciółmi Chrystusa i nie ulegali propozycjom, po których pozostaje smutek. Przed Maryją, Matką Miłosierdzia, pamiętałem także szczególnie o Kubańczykach, będących potomkami przybyszów z Afryki, oraz o ludności pobliskiego Haiti, wciąż jeszcze cierpiącej z powodu następstw słynnego trzęsienia ziemi sprzed ponad dwóch lat. Nie zapomniałem też o licznych rolnikach i ich rodzinach, którzy pragną żyć Ewangelią i otwierają swe domy, aby w nich, jak w ośrodkach misyjnych, była sprawowana Eucharystia.

Za przykładem Najświętszej Panny, zachęcam wszystkich synów i córki tej ukochanej ziemi, by nadal budowali swe życie na potężnej skale, którą jest Jezus Chrystus, aby działali na rzecz sprawiedliwości, aby byli sługami miłosierdzia, wytrwałymi pośród doświadczeń. Niech nic i nikt nie odbiera wam wewnętrznej radości, która tak głęboko cechuje kubańską duszę. Niech was Bóg błogosławi! Bardzo dziękuję.opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież modlitwa Ameryka Środkowa Ameryka Łacińska Kuba relacja z Jezusem podróż Benedykta XVI na Kubę podróż Benedykta XVI do Meksyku Matka Boża z El Cobre
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W