reklama

Jan Paweł II, młody w Bogu, jest między nami

Benedykt XVI w Polsce (25-28.05.2006), Słowo do zebranych pod oknem Pałacu Arcybiskupiego (wersja oficjalna), 26.05.2006


Benedykt XVI

Jan Paweł II, młody w Bogu, jest między nami

Słowo do zebranych pod oknem Pałacu Arcybiskupiego. 26 maja 2006 — Kraków

Drodzy Bracia i Siostry!

Zgodnie z tradycją, jaka powstała podczas pobytów Jana Pawła II w Krakowie, zgromadziliście się przed siedzibą arcybiskupów, aby pozdrowić Papieża. Dziękuję wam za tę obecność i za serdeczne przyjęcie.

Wiem, że każdego drugiego dnia miesiąca w godzinie śmierci mojego umiłowanego Poprzednika schodzicie się tu, aby go wspominać i modlić się o wyniesienie go do chwały ołtarzy. Niech ta modlitwa wspiera tych, którzy zajmują się sprawą beatyfikacji, i ubogaca wasze serca wszelkimi łaskami. Podczas swej ostatniej podróży do Polski Jan Paweł II, nawiązując do upływającego czasu, powiedział wam: «Nic nie poradzimy. Jest tylko jedna rada na to. To jest Pan Jezus. 'Jam jest zmartwychwstanie i życie', to znaczy — pomimo starości, pomimo śmierci — młodość w Bogu. I tego wam wszystkim życzę. Całej młodzieży krakowskiej i polskiej, i na świecie» (17 sierpnia 2002 r.). Taka była jego wiara, takie było jego niewzruszone przekonanie, takie świadectwo. A dzisiaj — pomimo śmierci — jest między nami młody w Bogu. Zachęca nas, abyśmy ożywiali w sobie łaskę wiary, odnowili się w Duchu i przyoblekli się «w człowieka nowego, stworzonego na obraz Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości» (Ef 4, 24).

Jeszcze raz dziękuję wam za wizytę, którą zechcieliście mi złożyć tego wieczoru. Zanieście moje pozdrowienie i błogosławieństwo waszym krewnym i przyjaciołom. Dziękuję!

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao