Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Podróż apostolska Benedykta XVI do Portugalii 11-14.05.2010
Benedykt XVI

Przesłanie z okazji 50-lecia sanktuarium Chrystusa Króla w AlmadzieDrodzy bracia i siostry!

W tym momencie kieruję spojrzenie na drugi brzeg Tagu, gdzie znajduje się figura Chrystusa Króla; dobiegają końca obchody jej 50-lecia. Nie mogę odwiedzić tego sanktuarium — choć bardzo tego pragnął bp Gilberto, ordynariusz Setúbal — i dlatego z tego miejsca chcę wskazać młodym pokoleniom wzór nadziei pokładanej w Bogu i wierności złożonemu ślubowaniu, jakie pozostawili nam w tej rzeźbie ówcześni biskupi i wierni chrześcijanie na znak miłości i wdzięczności za zachowanie pokoju w Portugalii. Stojący tam posąg Chrystusa rozpościera ramiona na całą Portugalię, jakby chciał jej przypomnieć krzyż, na którym Jezus uzyskał pokój dla całego świata, jako Król i Sługa, ponieważ jest prawdziwym Zbawicielem ludzkości.

Niech to sanktuarium staje się coraz bardziej miejscem, w którym każdy wierny będzie mógł się przekonać, że mocą chrztu zasady królestwa Chrystusa są wpisane w jego życie, aby mógł szerzyć i umacniać miłość, sprawiedliwość i pokój, działając na płaszczyźnie społecznej na rzecz ubogich i uciśnionych, i aby duchowość wspólnot chrześcijańskich była skoncentrowana na Chrystusie, który jest Panem i Sędzią historii.

Proszę Pana nieba o obfitość błogosławieństw, rodzących trwałą nadzieję i pokój w sercach, w rodzinach i w społeczeństwie, dla tych, którzy działają i posługują w sanktuarium Chrystusa Króla, dla pielgrzymów, którzy tam przybywają, i dla wszystkich wiernych diecezji Setúbal.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zbawiciel Fatima Jezus Chrystus Chrystus Król Lizbona podróż apostolska do Portugalii podróż do Portugalii Benedykt XVI w Portugalii Almada

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W