Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


75 lat Radia Watykańskiego
Benedykt XVI

W służbie prawdzie i pojednaniu

Przemówienie Papieża w Studiu im. kard. Karola Wojtyły. 3.03.2006Na początku wizyty w Radiu Watykańskim Benedykt XVI przez mikrofony Studia im. kard. Karola Wojtyły pozdrowił słuchaczy przy odbiornikach. Poniżej zamieszczamy improwizowane słowa Papieża:

Drodzy Bracia i Siostry!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich słuchaczy Radia Watykańskiego i życzę im pokoju i radości w Panu. Przybywam tu z wielką radością. Jak wiemy, 75 lat temu papież Pius XI założył Radio Watykańskie, dając tym samym Stolicy Apostolskiej, czy raczej Kościołowi Pana, nowe narzędzie wypowiedzi. Narzędzie, dzięki któremu można rzeczywiście wypełniać polecenie Pana: «Głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aż po krańce ziemi». Jak widzę, w międzyczasie, w ciągu tych 75 lat w technice nastąpił znaczący postęp. Dziś głos Radia Watykańskiego może docierać do wszystkich części świata, do tak wielu domów, a przede wszystkim — jak zostało podkreślone — powstała piękna forma wzajemności: nie tylko się mówi, ale słucha się również odpowiedzi, w prawdziwym dialogu, który pozwala zrozumieć, odpowiadać i w ten sposób budować rodzinę Bożą. Taki sens ma, jak mi się wydaje, ten środek komunikacji: pomagać w budowaniu tej wielkiej rodziny, która nie zna granic i w której, w wielości kultur i języków, wszyscy są braćmi i siostrami i stanowią wielką siłę, mogącą służyć sprawie pokoju. Pragnę życzyć wszystkim, którzy mnie w tej chwili słuchają, aby czuli się rzeczywistymi uczestnikami tego wielkiego dialogu prawdy. Jak wiemy, w świecie środków przekazu nie brakuje również głosów sprzecznych. Tym ważniejszy jest ten głos, który chce rzeczywiście służyć prawdzie i pojednaniu w świecie. Pracownikom radia życzę, aby mogli skutecznie wnosić wkład w to wielkie dzieło pokoju Pana. Dziękuję za wszystko, co robicie dzień po dniu, a może i nocą. Słuchaczom zaś życzę, aby uczestnicząc w tym wielkim dialogu, oni również stawali się świadkami prawdy i mocy pokoju w świecie.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: PRAWDA massmedia dialog ewangelizacja Radio Watykańskie środki społecznego przekazu masmedia komunikacja
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W